Sleduj nás

UFC - Cerrone Donald - Pettis Anthony

UFC - Cerrone Donald - Pettis Anthony

Hlavním tahákem prelims karty UFC 249 je bitva dvou atraktivních borců, kteří vždy nechají v kleci duši a jejich zápasy jsou zárukou dechberoucí podívané. Donald Cerrone je jedním z nejpopulárnějších fighterů v celém UFC, hlavně z toho důvodu, že nastoupí do zápasu proti komukoliv a kdykoliv.

Tato vlastnost mu ale v poslední době přihrávala opravdu neskutečně těžké soupeře, z čehož resultuje série tří porážek v řadě. Po nadějném výkonu, kdy zvládl vzdorovat Tony Fergusonovi dvě kola (a zastavil jej až lékař ve druhé pauze), přišly dvě rychlé porážky s Gaethejem a McGregorem. Obzvláště výkon proti irskému bouřlivákovi byl pro Donaldovi fanoušky velkým zklamáním.

Po takové sérii se nabízí otázka, jestli není na čase v sedmatřiceti letech a padesáti profesionálních zápasech na zvolnění tempa. Cowboy bude mít šestý souboj od začátku roku 2019 a působí dojmem, že by mu mohl delší odpočinek prospět. V sobotu se každopádně pokusí vrátit na vítěznou vlnu a upravit svou bilanci, která nyní čítá šestatřicet výher a čtrnáct porážek, kdy sedmačtyřicet procent vítězství získal submisí.

Cerrone Donald vs. Pettis Anthony

Anthony Pettis se také nachází v těžké pozici. Dvě porážky v řadě sice již Showtime zažil, ale od talentovaného borce se prostě v posledních letech čekaly lepší výsledky a hlavně větší konzistence ve výkonosti. Uvidíme, zda se tentokrát představí ve svém dobrém rozpoložení, kdy dokáže svou kreativitou zaskočit jakéhokoliv soupeře. Poslední, kdo se o Pettisově genialitě mohl přesvědčit, byl Stephen Thompson, který skončil poprvé za kariéru knockoutován po fantastickém superman úderu. Anthony má momentálně rekord dvaadvacet výher a deset porážek, kdy padesát procent vítězství získal knockoutem.


Oba borci se již v oktagonu potkali v roce 2013. Pettis tehdy ukončil Donalda již v prvním kole po několika perfektně trefených kopech na tělo. Stejně jako před sedmi lety se i nyní bude souboj pravděpodobně odehrávat v postoji. Oba jsou o mnoho zkušenější než při prvním zápase, ale i tak očekáváme stejný výsledek. Cerrone působil v posledních dvou duelech opravdu špatně. Pokud si Pettis vezme příklad z Conora a do souboje agresivně vletí, může být velmi rychle hotovo. Kurz 1.64 na výhru Pettise je vzhledem k riziku vcelku odpovídající.


Další články