Sleduj nás

UFC - Cejudo Henry - Moraes Marlon

UFC - Cejudo Henry - Moraes Marlon

Henry Cejudo se posune o váhu výš, aby tak v hlavním zápase UFC 238 zabojoval o uvolněný trůn bantamové váhy. Cejudo se k této příležitosti dostal díky skalpu T.J. Dillashawa, který zkusil sestoupit do muší váhy. Se zlou se ale potázal a skončil knockoutován v první minutě zápasu. Tím ovšem pro T.J. špatné zprávy nekončily. Po Henrym si na něj došlápla i USADA, přišlo odebrání titulu a dvouletá stopka. Nyní se hledá nový král bantamu a kromě Cejuda, který dostane možnost získat titul v další váhové kategorii, přišel na řadu Marlon Moraes.

Ten sice vstoupil do UFC porážkou s Raphaelem Assuncaem, ale pak se rozjel a získal 4 výhry v řadě, z toho poslední tři v prvním kole. Celkovou bilanci už má 22 výher a 5 porážek. Před limitem ukončil 45 % KO a 27 % submisí. Moraes má průměr 3,23 signifikantních úderů za minutu s přesností 35 % a 0,43 strhů na zápas s úspěšností 25 %. O famózní formě, kterou Magic Moraes v poslední době disponuje, svědčí bonusová ohodnocení ve třech posledních zápasech. Marlon má základy v thajském boxu a na jeho projevu to je hodně vidět. Pět zápasů zvládl ukončit kopy nebo koleny.


Henry The Messenger Cejudo zvládl v muší váze porazit velká jména a hlavně ukončil dlouholeté panování Demetriouse Johnsona. Rekord má momentálně 14 výher a 2 porážky, 57 % vítězství mu přinesli až rozhodčí. Za minutu vyšle v průměru 3,56 úderů s přesností 43 %. Cejudo je bývalý olympijský medailista ve wrestlingu. Na zemi dominuje i v UFC. Díky tomu má 2,3 strhů na zápas s úspěšností 36 %.


Jak se na hlavní událost číslovaného turnaje UFC patří, čeká nás hodně zajímavá bitva, která se dost možná protáhne na plných pět kol. Oba borci disponují vynikající fyzičkou a zároveň velkou komplexností. Cejudo se za poslední roky v postoji hodně zlepšil, nedá se však předpokládat, že by si s elitním strikerem dokázal poradit. Marlon je opravdu silný a strašlivě nevyzpytatelný. Pokud si dokáže udržet dobrou vzdálenost, věříme, že pás šampiona odveze domů do Brazílie.

UFC, Bojové sporty - Nova Sport 2: Cejudo Henry - Moraes Marlon
Vsadit na UFC a vybrat peníze zdarma zde!Další články