Sleduj nás

UFC - Cannonier Jared - Silva Anderson

UFC - Cannonier Jared - Silva Anderson

Jedna z posledních šancí vidět v kleci legendárního Andersona Silvu bude tento víkend na UFC 241 v zápase s Jaredem Cannonierem. Ten zvládl postupným přechodem shodit z těžké do střední váhy a tato změna mu očividně svědčí. Celkový rekord má 11 výher a 4 porážky. Ukončit zvládl 64 % zápasů KO. Jared má průměr 3,63 úderů za minutu s přesností 51 %. Z posledních 3 zápasů má dvě prohry, které si připsal ještě v polotěžké váze, ale s top borci Blachowiczem a Reysem. Ve váze do 84 kg zvládl sestřelit Davida Branche a naznačil, že s jeho silou je třeba stále počítat.

Na druhé straně klece bude stát nejlepší střední váha historie UFC. I když je čas Andersona jako šampiona již pryč, stále umí být nebezpečný. Celkovou bilanci má úctyhodných 34 výher a 9 porážek, z toho 67 % zápasů ukončil KO. V průměru vyšle 3,09 signifikantních úderů za minutu s parádní přesností 60 %. Je jasné, že ve 44 letech už to nikdy nebude ten smrtící „pavouk“ jako kdysi, ale i tak Silva v souboji s Adesanyou ukázal, že má stále co nabídnout.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Pro bookmakery je favorit Cannonier, ale sázet proti domácí půdě je těžké. Silva má s Jonesem pravděpodobně nejlepší schopnost vybrat top řešení v jednotlivých situacích v průběhu boje. Občas bylo až komické sledovat, o kolik byl Anderson myšlenkou napřed, ale díky ztrátě rychlosti o tuto výhodu přišel. Pokud přežije začátek zápasu, kdy Jared disponuje obrovskou dynamikou a lítají mu z rukavic opravdové granáty, začne dominovat Silvova inteligence. Ani Israel nedokázal Silvu dostat pod permanentní tlak, takže není pravděpodobné, že to zvládne Cannonier. Pokud bude zápas vyrovnaný, tak není velká šance, že by Jared vyhrál na body. Jsou tedy dvě možnosti. Buď tento duel skončí v prvním kole a výhru bude slavit Cannonier Jared, nebo se dočkáme až rozhodnutí na body, kde by byl pravděpodobně vítěz Silva Anderson. Je to velice těžké a my volíme tentokrát tu první variantu.Další články