Sleduj nás

UFC - Brunson Derek - Shahbazyan Edmen

UFC - Brunson Derek - Shahbazyan Edmen

UFC se po krátké zastávce na ostrově Yas vrací do Las Vegas, kde se v APEX Centru odehraje UFC Fight Night 173. Hlavním zápasem večera bude zajímavá bitva ve střední váze mezi Derekem Brunsonem a Edmenem Shahbazyanem.

Šestatřicetiletý Brunson půjde do tohoto zápasu s bilancí dvacet výher a sedm porážek, kdy 55 % vítězství získal knockoutem. Na soupeře vyšle v průměru 3.39 významných úderů za minutu s přesností 45 %. Od poslední porážky se současným šampionem Adesanyou, která je již dva roky starou záležitostí, si dokázal Derek spravit chuť dvěma triumfy. Nejprve si poradil na body s Eliasem Theodorou a následně stejným způsobem i s Ianem Heinischem. Brunson je nebezpečný levák se slušným KO potenciálem a vlastní také hnědý pás v BJJ.

Brunson Derek vs. Shahbazyan Edmen na galavečeru UFC


Teprve dvaadvacetiletý a zatím neporážený Shahbazyan je produktem Dana White Contender Series a z jedenácti výher si rovných 82 % připsal knockoutem! Další ukončení přidal submisí a navíc všechny výhry před limitem přišly již v prvním kole. Edmen vypálí na soupeře v průměru 4.11 signifikantních úderů za minutu s přesností 52 %. V posledním zápase dokázal ukázkovým kopem na hlavu vyřídit Brada Tavarese. Shahbazyan je agresivní útočník s perfektním pohybem a ohromně nepříjemným ground-pound.

Pokud by měly tento zápas rozhodovat zkušenosti, byl by Brunson jasnou volbou. Podle nás ale rozhodne dravost a lepší pohyb mladšího Američana. Derek navíc chodí do výměn s bradou nahoře, což se mu podle nás stane osudným. Shahbazyan si připíše další knockout a vyrazí mezi absolutní elitu střední váhy. Kurz na výhru Edmena je 1.31. Pro větší zisk se dá zkusit jeho výhra před limitem.Další články