Sleduj nás

UFC - Blaydes Curtis - Volkov Alexander

UFC - Blaydes Curtis - Volkov Alexander

O víkendu nás čeká akce UFC Fight Night 173, kterou bude opět hostit APEX Centrum v Las Vegas. Hlavním zápasem celého galavečeru bude souboj dvou elitních těžkých vah Blaydese a Volkova.

Alexander „Drago“ Volkov půjde do tohoto zápasu s bilancí jednatřicet výher a sedm porážek, kdy 65 % vítězství získal knockoutem. V posledním zápase si vcelku s přehledem poradil s nebezpečným Gregem Hardym, kterému nasázel 86 signifikantních úderů. Celkově má za sebou v UFC šest zápasů a prohrál pouze s Derrickem Lewisem. I v tomto souboji byl ale jasně lepší a jeho zaváhání způsobilo, že inkasoval deset vteřin před koncem zbytečné KO. Dvoumetrový ruský bohatýr se spoléhá na svůj precizní box a na těžkou váhu vynikající pohyb na nohou. Vlastní také hnědý pás v Kyokushinu a je to bývalý šampion ruské organizace M-1.

Blaydes Curtis vs. Volkov Alexander na UFC Fight Night 173


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Curtis „Razor“ Blaydes má rekord třináct výher a dvě porážky, kdy 77 % vítězství získal KO. V posledním zápase se mu podařilo získat cenný skalp, když na UFC Fight Night 166 ukončil ve druhém kole bývalého šampiona Juniora dos Santose. Curtisovi je zatím stále pouhých devětadvacet let a je považován za šampiona budoucnosti. Obě kariérní porážky mu připravil kamerunský Predátor Ngannou. Curtis těží hlavně ze svého vynikajícího wrestlingu a opravdu nepříjemného ground-pound. To, s jakou lehkostí dokáže házet borce v nejtěžší váhové kategorii, je až neuvěřitelné.

Pokud by se tento zápas odehrával v klasickém oktagonu UFC, který měří 9.1 metru, bylo by to pro Volkova rozhodně příjemnější. V APEXu je ale velmi malá klec (měřící pouze 7.5 metru), což bude voda na mlýn pro Curtisův agresivní wrestling. Dá se očekávat, že jakmile Volkova nažene na pletivo, přijde pro Rusa letecký den a následná masáž na podlaze. Blaydes vyhlašuje útok na titul a tento zápas pro něj stopku v jeho plánech znamenat nebude. Kurz na výhru Curtise Bladese je 1.25.Další články