Sleduj nás

UFC - Blaydes Curtis - Dos Santos Junior

UFC - Blaydes Curtis - Dos Santos Junior

Tento víkend nás čeká další galavečer UFC na kanále ESPN 4. Hlavním tahákem tohoto turnaje je souboj elitních borců v nejtěžší váhové divizi. Bitvy pořádných chlapů jsou vždy očekávanou podívanou, ale pokud se jedná o borce z první pětky žebříčku, jsou tato očekávání ještě o fous větší.

Situace v této kategorii je navíc opravdu zapeklitá. Současný šampion Stipe Miocic je po operaci oka na zdravotní dovolené a v první polovině letošního roku jej zřejmě v kleci neuvidíme. Tento souboj, kdy se proti sobě postaví čtyřka Curtis Blaydes a pětka Junior dos Santos, může za jistých okolností posunout vítěze až k titulové šanci. Ony okolnosti mají jméno Francis Ngannou. Pokud kamerunský Predátor zvítězí v březnu nad Jairzinho Rozenstruikem, pravděpodobně se dočká odvety s Miocicem. V případě porážky pak může padnout volba právě na vítěze sobotního šlágru.


Curtis Razor Blaydes nastoupí do oktagonu s bilancí dvanácti výher a dvou porážek. Rovných 75 % vítězství získal knockoutem. Dlouhá léta strávená na wrestlingové žíněnce ovlivňují i jeho projev v kleci, kde se hodně spoléhá na strhy a následnou kontrolu. Ve osmadvaceti letech je nejmladší z celé špičky těžké váhy. Na druhé straně bude stát ztělesněná zkušenost v podobě bývalého šampiona Juniora dos Santose. Cigano si i v pětatřiceti udržuje vysokou výkonnost a bilance 21 výher a šest porážek je při neustálé konfrontaci s absolutní elitou výborná.

V tomto zápase se dá očekávat Curtisova snaha o zkrácení vzdálenosti a častý klinč. Pokud se mu povede takedown, bude při svých schopnostech v obrovské výhodě. Junior dos Santos má tvrdé údery, ale tentokrát bude mít obrovsky těžkou úlohu a nevěříme, že dokáže lépe fyzicky disponovanému soupeři odolávat. Očekáváme dlouhý zápas, který může klidně skončit až na body, ale výhra půjde za Blaydesem. Kurz na Curtise je 1.38.Další články