Sleduj nás

UFC - Blachowicz Jan - Rockhold Luke

UFC - Blachowicz Jan - Rockhold Luke

Nabitou kartu UFC 239 ještě více vyšperkuje souboj mezi Janem Blachowiczem a Lukem Rockholdem. Dlouho avizovaný přechod bývalého šampiona Strikeforce Rockholda do polotíhy je tady a první, kdo prověří jeho kvality v nové váze, je polský Janek Blachowicz. Ten byl blízko zápasu o titul s Jonesem, ale proti Santosovi udělal jednu osudovou chybu, kterou brazilský bombarďák tvrdě potrestal a ve třetím kole poslal Blachowicze spát. Jan tak ztratil šanci na post vyzyvatele a skončila jeho vítězná šňůra.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Nyní má zkušený Polák bilanci 23 výher a 8 porážek. Úspěšná submise mu přinesla 39 % vyhraných zápasů. Během minuty vyšle 3,5 signifikantních úderů s přesností 49 %. I když má Blachowicz základy v kickboxu a je vnímán spíše jako postojář, dokáže výborně přenášet boj na zem, o čemž svědčí 1,46 strhu na zápas s úspěšností 52 %. Janek je houževnatý Polák s tvrdou bradou. Santos byl první po 8 letech, kdo jej dokázal ukončit před limitem.


Luke Rockhold vstupuje do tohoto zápasu s bilancí 16 výher a 4 porážky. Rovnou polovinu výher si zajistil submisí. Na zemi je Rockhold opravdu vynikající, má černý pás v BJJ a 5 zápasů ukončil na rear-naked-choke. V postoji je nepříjemný díky svému leváckému gardu a tvrdým kopům. Na soupeře vyšle 4,91 významných úderů s přesností 56 %. Luke kromě pásu Strikeforce vlastnil i titul UFC ve střední váze. Tohoto opasku si však moc neužil, když nezvládl hned první obhajobu. Do zápasu s Michaelem Bispingem šel jako jasný favorit, ale prospaný začátek zápasu ho vyšel draho. Anglický veterán ho zaskočil smrští úderů a jedno z největších překvapení historie UFC bylo na světě. Rockhold od té doby absolvoval pouze dva zápasy. Nejprve porazil Branche, ale v následujícím zápase vyfasoval od Romera další tvrdé KO.


S přihlédnutím k zápasové praxi obou borců a výsledků z poslední doby je až s podivem, jak moc velký favorit je Rockhold pro sázkové kanceláře. Pro nás je lepší volbou Blachowicz. Luke nezápasil více než rok. Přesouvá se o váhu výše, což může vyžadovat jistý čas na adaptaci. Největším otazníkem je pak stav jeho brady po dvou tvrdých ukončeních. Sázka na prověřeného a stabilního Blachowicze v kurzu 2.55 se jeví jako rozumnější volba.

Přidejte se k Tipsportu zde, dostanete ihned 150 Kč zdarma a sázejte na bojové sporty!Další články