Sleduj nás

UFC - Assuncao Raphael - Garbrandt Cody

UFC - Assuncao Raphael - Garbrandt Cody

UFC 250 má jako hlavní předzápas souboj v bantamové váze mezi zkušeným Raphaelem Assuncaem a navrátilcem Cody Garbrantem. Bývalý šampion Garbrant se ukáže v kleci po více než roční pauze od jeho posledního duelu, ve kterém podlehl Pedro Munhozovi. 

Pro Codyho to byla třetí porážka v řadě a dlouho se spekulovalo, že bude následovat definitivní ukončení kariéry. Osmadvacetiletý Američan v sobě ale dokázal nalézt další motivaci a my se opět můžeme těšit na jeho rychlé ruce a fantastický pohyb.

Cody No Love Garbrant půjde do tohoto zápasu s bilancí jedenáct výher a tři porážky, kdy 82 % vítězství získal knockoutem. Na soupeře vyšle v průměru 3.53 významných úderů za minutu s přesností 37 %.


Assuncao Raphael vs. Garbrandt Cody si to rozdají v UFC

Raphael Assuncao má momentálně rekord sedmadvacet výher a sedm porážek, kdy 47 % vítězství získal na body. Během jedné minuty zápasu vypálí v průměru 3.32 signifikantních úderů s přesností 41 %.


Raphael je na tom nyní podobně jako Cody a bude se chtít vyhnout třetí porážce v řadě. Ta by pro jeho ambice byla v osmatřiceti letech velmi nepříjemná. Assuncao je komplexní bojovník, který se vždy snaží mít zápas pod kontrolou a nepouští se do žádných nepřipravených akcí. Má výbornou fyzičku, která mu umožnila vyhrát třináct ze sedmnácti zápasů, které rozhodovali rozhodčí.

Pokud se půjde před tímto zápasem spolehnout na Codyho chladnou hlavu, nebylo by o jeho vítězství pochyb. Problém je, že Garbrant v posledních zápasech pokaždé zešílel a nechal se strhnout do takového vývoje, který skončil jeho porážkou. Assuncao bude mít nevýhodu v dosahu a Garbrant disponuje natolik kvalitním wrestlingem, že by měl být schopen bránit pokusy o strhy. Budeme věřit, že se z minulých porážek poučil a dodrží tentokrát taktický plán. Sázka na Garbranta je ohodnocena kurzem 1.61.


Další články