Sleduj nás

UFC - Adesanya Israel - Romero Yoel

UFC - Adesanya Israel - Romero Yoel

UFC 248, které se koná 7. března v T-Mobile Aréně v Las Vegas, přinese vzrušující souboj o pás šampiona střední váhy. Držitel opasku a nezpochybnitelný král této kategorie je Israel Adesanya.

The Last Stylebender v kleci zatím nenašel přemožitele a z 18 vyhraných zápasů jich pod vlajkou UFC ovládl hned sedm. Nejprve získal v dramatickém zápase s Kelvinem Gastelumem dočasný titul a následně dokázal šokovat celé Melbourne, když domácího miláčka Roberta Whittakera ukončil ve druhém kole KO a sebral mu i plnohodnotný pás. První obhajoba měla být s brazilským zabijákem Paolo Costou. Ten si ale ke své smůle způsobil zranění bicepsu a musel na operaci.

Jak to obvykle bývá, smůla jednoho znamená štěstí pro druhého. Ten, kdo na Costově zranění vydělal, je jeho poslední soupeř Yoel Romero. Že se zápas uskuteční právě v takovém personálním složení, to je z velké části zásluha Israela. Ten na Romerovu adresu prohlásil toto: „Tohle je opravdový strašák, to je vrchol divize. Tohle je ten chlap, se kterým chci bojovat“.

Dana White na podobné prohlášení samozřejmě slyšel a pro Romera, který má momentálně dvě prohry v řadě, je tato šance jako dar z nebes. Na obranu kubánského rodáka lze ale uvést, že obě porážky byly na body a velmi těsné. Pokud by rozhodčí vyhlásili jako vítěze Božího Vojáka, nikdo by se nedivil a o titul by šel stoprocentně. I když je Romero opravdový přírodní úkaz, zdá se, že další šance završit bohatou kariéru titulem již nemusí přijít. Ve 42 letech by byl druhým nejstarším bojovníkem, kterému se něco podobného povedlo. Primát drží Randy Couture. Ten ovládl těžkou váhu ve 44 letech!


Ale zpátky k nadcházejícímu zápasu. Už na první pohled je jasné, že Israel bude mít obrovskou výhodu ve výšce i dosahu. Jak toho dokáže využít, to nám předvedl v minulém zápase s Whittakerem. Romero bude muset chodit dovnitř, kde bude s velkou pravděpodobností hodně inkasovat. Uvidíme, jak si Adesanya dokáže poradit s Romerovým wrestlingem, který je na top úrovni. Celkově očekáváme dlouhý zápas, který skončí výhrou současného šampiona na body, případně pak KO. Kurz na úspěšnou obhajobu nigerijského showmana je 1.38.


Další články