Sleduj nás

UFC 278: Usman vs. Edwards 2 o titul a návrat Lucie Pudilové

UFC 278: Usman vs. Edwards 2 o titul a návrat Lucie Pudilové
Tento víkend nás čeká další číslovaný turnaj organizace UFC.

V noci ze soboty na neděli se ve Vivint Areně v Salt Lake City v Utahu rozhodne o tom, zda přidá Kamaru Usman rekordní šestnáctou výhru v řadě, čímž by dotáhl Andresona Silvu, který je této statistice historicky nejlepší.

V opačném případě se můžeme dočkat korunovace nového šampiona veltrové váhy, kterým by se stal Leon Edwards.


https://twitter.com/i/status/1560528239860260864

UFC 278: Usman vs. Edwards fight card


Touto exponovanou odvetou celý galavečer bude končit, ale rozhodně se bude na co dívat i v předchozích zápasech. První duel, na který se podíváme, je střet Poláka Marcina Tybury s Moldavanem Alexandrem Romanovem.

Ten si stále drží bezchybnou bilanci, když zvítězil ve všech šestnácti zápasech, do kterých nastoupil. Marcin je mnohem zkušenější a prověřenější borec, který sice naposledy podlehl Volkovovi, ale předtím vyhrál pět zápasů v řadě, kdy porazil taková jména, jako jsou Hardy nebo Harris.


Tybura a jeho silná stránka je boj v postoji, kde dokáže efektivně kombinovat kopy a údery. I když bude mít výhodu i ve větší pohyblivosti, věříme více Romanovovi, který se podle nás prosadí bojem u pletiva a svojí extrémní silou.

https://top-fight.cz/zapasy/ufc-278-pudilova-vysvetluje-proc-jeji-druha-anabaze-v-ufc-bude-vyrazne-lepsi/

Lucie Pudilová se vrací do UFC!


Na hlavní kartu se také díky změnám dostal zápas Lucie Pudilové, která se tak stane první Českou, která se do nejlepší MMA ligy světa dokázala vrátit.

Lucka vypadá díky spolupráci s Johnem Kavanaghem jako politá živou vodou a zlepšenou formu bude chtít přetavit v důležité vítězství. V cestě jí bude stát Číňanka Yanan Wu, která je naopak po třech porážkách hodně dole a zdá se jako ideální oponent pro obnovenou premiéru.


Po tomto zápase s českou stopou se v kleci střetnou Merab Dvalishvili s José Aldem. Bývalý šampion pérové váhy nyní čeří vodu v nabité bantamové divizi, ale v tomto zápase je favoritem jeho gruzínský soupeř.

Ten bude jako obvykle sázet na svoje kardio a wrestling. Alda tak čeká těžký večer, kdy bude muset bránit jeden pokus o takedown za druhým.

https://top-fight.cz/ufc/costa-padne-a-skonci-v-ufc-vesti-slavny-rozhodci-prozradil-i-podrobnosti/

Hlavní předzápas přinese velký návrat bývalého šampiona Luka Rockholda. Ten si po nakládačkách od Romera a Blachowicze vzal dlouhé volno na potrénování a regeneraci. Jeho forma je tak velkým otazníkem.


Paulo Costa se do klece vrátí také po dvou porážkách. Navíc má nůž na krku, protože pokud opět pohoří již na váze, Dana White jej donutí k přesunu do polotěžké divize.

Costa před tímto zápasem vyhodil svého dlouholetého manažera Wallida Ismaila a do funkce dosadil svoji přítelkyni. Jak se tento krok projeví v kleci, to se dozvíme v sobotu, ale pokud chce brazilský ranař dostat novou zajímavou smlouvu, měl by chatrného Rockholda ukončit.

https://twitter.com/i/status/1560419000332554240

Hlavní událost je odveta mezi Usmanem a Edwardsem za jejich téměř sedm let starý zápas. Kamaru si připsal jednomyslnou bodovou výhru a začal tím svoji cestu na veltrový trůn.

Ten dokázal již pětkrát obhájit a právem tak patří mezi největší hvězdy celé organizace. Leon je velkým kurzovým outsiderem, ale podle nás může šampiona solidně potrápit.

Disponuje výborným pohybem a pokud udrží boj v postoji, věříme, že i zdánlivě neporazitelného Usmana přivede do úzkých.

https://twitter.com/i/status/1560378880204148737


Další články