Sleduj nás

UFC 276 výsledky: Volkanovski zničil Hollowaye. Adesanya vyhrál a potvrdil jméno příštího soupeře

UFC 276 výsledky: Volkanovski zničil Hollowaye. Adesanya vyhrál a potvrdil jméno příštího soupeře
Dominance šampionů pérové a střední váhy nezná konce. Oba předvedli dominantní výkony a došli si pro jednoznačné výhry na body. Přinášíme UFC 276 výsledky.

Israel Adesanya se opět v rámci titulové obhajoby příliš nenadřel. Jelikož je o něm známo, že se jedná o jednoho z nejlepších counter strikerů v celém UFC, nikdo si s ním nedovolí jít do otevřené přestřelky. Totéž si nezkusil ani Jared Cannonier.

„Killa Gorilla“, jak už řekl před zápasem, čekal na ten jeden moment, kdy bude moct vyslat svůj pověstný granát. Vysněné chvilky se ale nedočkal, a tak se aspoň pokoušel nahnat nějaké body v klinči u pletiva, kam svého soupeře několikrát zahnal a držel. Větší vzrušení z toho však nikdy nebylo.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Adesanya dokázal kromě třetího kola vždy více natrefovat, pokaždé si hlídal vzdálenost a protivníka do ničeho nepustil. Zaslouženě si tak odnesl výhru 3-0 na body (50-45 a 2x 49-46).

Posvátná éra je u konce


Max Holloway měl poslední příležitost dokázat, že patří na vrchol pérové váhy. Dlouhá léta to dokazoval, jenže pak se objevil bojovník, dobyvatel Alexander Volkanovski, který tuto „Blessed“ éru ukončil.

Co se Alexovi nepovedlo v předchozích dvou duelech, to teď zcela napravil. Diváci v podstatě neviděli žádnou soutěživou bitvu, naopak to bylo celé o tahu na jednu branku.


Max od prvního až do pátého kola inkasoval strašně moc ran a každé kolo prohrál na body. Ukázal sice svoji odolnost, ale svému protivníkovi se dnes vůbec nedokázal rovnat a potřetí z této trilogie odešel jako poražený. Tentokrát bez jakýchkoliv sporů o výsledku.

Sugar show s předčasným koncem na UFC 276


Od loňského prosince se diváci těšili, až opět uvidí v akci jednoho z nejperspektivnějších bojovníků bantamové váhy. Sean O’Malley vystartoval proti své největší dosavadní zkoušce vůbec, kterou představoval Pedro Munhoz, ale bohužel jsme se žádného vyústění v podstatě nedočkali.

Po prvním kole, které bylo velmi vyrovnané a dva rozhodčí jej dokonce dali ve prospěch Munhoze, došlo k nechtěnému píchnutí do oka. Sugar si nepohlídal prsty, pročísl jimi zrak soupeře a ten už v boji nemohl pokračovat. Hovoří se o tom, že tento zápas bude přesunut na nový termín.

Střední váha má nového vyzývatele


Poté, co Israel Adesanya úspěšně obhájil pás střední váhy, se už pomalinku může začít připravovat na „novou“ výzvu. Novou je schválně řečeno v uvozovkách, jelikož se jí stane Alex Pereira, šampionův známý kat z kickboxerského prostředí.

Pereira svou pozici titulového vyzývatele potvrdil knokautem předního borce z žebříčku Seana Stricklanda, jehož nekompromisně ukončil ještě v prvním kole.


Sean Strickland Alex Pereira

Dvojí rozlučka


Aby toho nebylo málo, turnaj UFC 276 přinesl i dva konce kariéry. Nejprve pověsila rukavice Jessica Eye, která v jednoznačném bodovém poměru nestačila na Maycee Barber, a později i slavný veterán Donald „Cowboy“ Cerrone. Ten sloužil jako rychlá náhrada pro duel s Jimem Millerem.

Nedostatek individuální přípravy se pro Cowboye stal osudným v druhém kole, kdy na něj soupeř nastražil past v podobě gilotiny. Z tohoto škrcení se Cowboy už nedostal.

UFC 276, výsledky: • Israel Adesanya defeats Jared Cannonier via unanimous decision

 • Alexander Volkanovski defeats Max Holloway via unanimous decision

 • Alex Pereira defeats Sean Strickland via first-round KO

 • Bryan Barberena defeats Robbie Lawler via second-round TKO

 • Pedro Munhoz vs. Sean O’Malley ruled 'no-decision' after accidental eye poke

 • Jalin Turner defeats Brad Riddell via first-round submission

 • Jim Miller defeats Donald Cerrone via second-round submission

 • Ian Garry defeats Gabe Green via unanimous decision

 • Dricus Du Plessis defeats Brad Tavares via unanimous decision

 • Andre Muniz defeats Uriah Hall via unanimous decision

 • Maycee Barber defeats Jessica Eye via unanimous decision

 • Julija Stoliarenko defeats Jessica-Rose Clark via first-round submission


Další články