Sleduj nás

UFC 249 se sice nekoná, ale Tony Ferguson i tak splnil váhový limit

UFC 249 se sice nekoná, ale Tony Ferguson i tak splnil váhový limit

Tony Ferguson je prostě unikát a splněním váhového limitu před zrušeným zápasem to opět potvrdil. Akce, která je již více než týden zrušena, měla přinést Tonymu dlouho odkládaný duel s šampionem Khabibem Nurmagomedovem. Tento očekávaný scénář opět nevyšel, ale Ferguson přijal náhradního soupeře v podobě Justina Gaethjeho.

Nakonec vše dopadlo nejhorším možným způsobem, celý turnaj byl přesunut na neurčito a bojovníci přestali s drastickou dietou až na jednoho. El Cucuy nám důvody svého konání osvětlil takto: „Bylo to pro můj tým, mé sponzory a samozřejmě pro mou rodinu. Ano, šlo také o závazek, který jsem dal sám sobě. Z mého pohledu to hovoří o mé hodnotě. Řekl jsem si, že tu váhu udělám. Mentálně mám v sobě vše potřebné, abych prošel takovým zápasnickým kempem. Byla to velmi dobrá zkušenost.“

Pro Fergusona, který je známý svými podivnými tréninkovými postupy a minimálním kontaktem s okolím, se ani během karantény příliš nezměnilo. „Při tréninku jsem dělal stejné věci jako vždy. Každý byl teď v karanténě, ale já si žiju stále stejně. Věnuji se svým věcem. To je trénink a zlepšování se každým dnem. Moje zlepšování a růst je teď na kurva vysoké úrovni. Omluvte můj slovník, ale cítím se teď opravdu skvěle.“


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Uvidíme, kdy se Tonymu naskytne šance ukázat, na čem dokázal během karantény zapracovat a jak mu mentálně pomohlo udělání váhového limitu nanečisto.


Další články