Sleduj nás

UFC 249 bude! ujistil Dana White. Prý už zná i lokaci. Fanouškům vstup zakázán

UFC 249 bude! ujistil Dana White. Prý už zná i lokaci. Fanouškům vstup zakázán

Dana White se vší silou snaží dotáhnout již čtyřikrát odložený zápas mezi Khabibem a Fergusonem do zdárného konce. I přes právě probíhající celosvětovou epidemii koronaviru podle všeho našel místo, které by s realizací turnaje nemělo problém.

„Termín platí (18. dubna), už znám i místo,“ prohlásil šéf UFC během živého přenosu na svém Instagramu. Doposud však není připraven prozradit podrobnosti. „Vím spoustu věcí, ale víc vám k tomu zatím říct nemohu. Bude to ovšem turnaj za zavřenými dveřmi a naprosto bez diváků,“ potvrzoval, co se asi dalo očekávat.

Ačkoliv se jedná o příznivé zprávy pro fanoušky MMA, někteří lidé Whiteovi tento krok silně vyčítají, že se o pořádání turnajů i skrze takovouto krizi pokouší.


„V tomhle byznysu se pohybujeme už přes dvacet let a víme, co děláme. Pokaždé, když pořádáme galavečer, musíme řešit nějaké problémy. Pokaždé je ale také vyřešíme. Proto jsme v tom, co děláme, nejlepší. UFC bude jako jediná organizace začínat daleko dříve než ostatní sporty, protože máme výhodu výběru prostředí,“ vysvětloval White.

Následně veřejnost ujistil, že všichni bojovníci jednají za těchto „hazardních“ podmínek z vlastní vůle. Nikoliv kvůli tomu, že by museli.


„Všichni mají na výběr. Každý, kdo bude v této obtížné době bojovat, tak činí jenom proto, že sám chce. Ne proto, že musí. A věřte mi, že jsme na bezpečnost nezačali myslet až ve chvíli, kdy vypukla epidemie koronaviru. Zdraví a bezpečí, to jsou věci, na které konkurence nutně nemusí každý den myslet jako my,“ uzavřel Dana White.   


Další články