Sleduj nás

UFC 236, informace, highlighty a výsledky: Adesanya vs. Gastelum, Holloway vs. Poirier 2

UFC 236, informace, highlighty a výsledky: Adesanya vs. Gastelum, Holloway vs. Poirier 2

Speciální turnaj a ještě speciálnější náboj. To je UFC 236, které se ponese na opravdu výjimečném nádechu. K vidění budou totiž dva titulové souboje, jež mají určit, kdo bude novým králem divize lehké a střední váhy.

Vše je opodstatněno absencí původních šampionů. Zatímco Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov je mimo vlivem trestu, který mu dala Nevadská komise, tak Roberta „The Reaper“ Whittakera k obhajobě nepustí jeho zdravotní stav. V současné chvíli je však po operaci břišní kýly a slibuje, že se s ním ještě toto léto uvidíme.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Největší pozornost přitahuje jako vždy hlavní karta. Tu nám odstartuje bitva Ovince Saint Preuxe Nikitou Krylovem a ihned po nich se představí Alan JoubanDwightem Grantem (zápasník, kterého jsme si mohli všimnout i na UFC Praha) či Eryk AndersKhalilem Rountreem. Po těchto soubojích se dostaví již avizované mistrovské dvojice.


Podíváme-li se na titulové bitvy, které nás očekávají, je těžké předem předpovědět vítěze. Karty jsou nakloněny Hollowayovi Adesanyou, neboť v jejich prospěch mluví skvělá (až vynikající) forma z poslední doby, ovšem zároveň nemůžeme podcenit ani kvalitu jejich soupeřů. Jak Poirier, tak Gastelum nebudou chtít oktagon opustit bez „trofeje“.

„Už od doby, co mi bylo 17, 18 let, jsem si stanovil cíle, že se jednoho dne chci stát šampionem divize. Vyhrál jsem sice nějaké trofeje, ale žádné z nich nebyly tak velké, jako je tato. Říkám vám, já se prostě domů nevrátím, pokud ten pás nebudu mít na svém rameni,“ uvedl Dustin Poirier, jenž už v minulosti Hollowaye jednou porazil. Na Maxovu obhajobu ovšem mluví ten fakt, že se momentálně nese na vlně neskutečných třinácti výher.

Podobně těžké to bude mít Adesayna Gastelumem. Kalifornský rodák doposud ještě nikdy nebyl knokautován, přičemž on sám se může pochlubit skvostnou KO silou, avšak jeho africký protějšek oproti tomu disponuje 20 centimetry navíc. Ty se společně s jeho hbitými reflexy mohou ukázat jako rozdílové. V tomto duelu bude dost rozhodovat dobře zvolená taktika, která by mohla misky osudu převážit jak na jednu, tak na druhou stranu.


UFC 236, výsledky: 

Max Holloway vs. Dustin Poirier
Poirier def. Holloway by unanimous decision (49-46 x3)

Kelvin Gastelum vs. Israel Adesanya
Adesanya def. Gastelum by unanimous decision (48-46 x3)


Eryk Anders vs. Khalil Rountree
Rountree def. Anders by unanimous decision (30-26 x3)

Dwight Grant vs. Alan Jouban
Grant def. Jouban by split decision (29-28, 27-30, 29-28)

Nikita Krylov vs. Ovince Saint Preux
Krylov def. Saint Preux by submission (rear naked choke) at 2:30 of Round Two

Matt Frevola vs. Jalin Turner
Frevola def. Turner by unanimous decision (30-27 x3)

Alexandre Pantoja vs. Wilson Reis
Pantoja def. Reis by TKO (punches) at 2:58 of Round One

Max Griffin vs. Zelim Imadaev
Griffin def. Imadaev by majority decision

Boston Salmon vs. Khalid Taha
Taha def. Salmon by TKO (punches)

Curtis Millender vs. Belal Muhammad
Muhammad def. Millender by unanimous decision

Montel Jackson vs. Andre Soukhamthath
Jackson def. Soukhamthath by unanimous decision

Poliana Botelho vs. Lauren Mueller
Botelho def. Mueller by unanimous decision (29-28 x3)

Randy Costa vs. Brandon Davis
Davis def. Costa by submission (rear naked choke) at 1:12 of Round Two


Další články