Sleduj nás

UFC 229, Khabib vs. Conor! Jak oba zápasníci tuší, že bude jejich duel probíhat?

UFC 229, Khabib vs. Conor! Jak oba zápasníci tuší, že bude jejich duel probíhat?

Ačkoliv jsme na toto téma slyšeli již spoustu prognóz, žádná z nich zatím ještě nebyla z úst jednoho či druhého hrdiny z oné sobotní noci, která je na programu 6. října v lasvegaské T-Mobile Aréně. Khabib i Conor se budou snažit využít svých předností a toto jsou jejich názory: 

„Věřím jednomu,“ řekl McGregor, když byl tázán, kolik kol si myslí, že jejich bitva potrvá. „On (Khabib) má skleněnou čelist.“

„Mí čečenští přátele mi řekli, že v Dagestánu mají všichni skleněnou čelist - a já jim to věřím, protože poznám skleněnou čelist, když nějakou vidím. Viděl jsem to už několikrát předtím. Vidím mu na očích, že se bojí mých úderů (poukazujíc přitom na svou levou ruku), a pokud se jich bojí ho bojí už teď, má rána bude tak silná, jako kdyby vyšla z dvouhlavňové brokovnice,“ vysvětluje. 


„Proto věřím, že bude po všem ještě v prvním kole… ale! Zmýlil jsem se již několikrát předtím. Rozhodně budu připraven na pět kol,“ doplňuje, přičemž v meziřečí vždy pochválí svou whisky. 

A Khabibova odpověď? „Vůbec nevím, o čem to ten chlápek mluví. On si snad myslí, že mu whisky pak v duelu pomůže? Opravdu netuším, co tam 6. října bude dělat,“ říká. 


Pak se ovšem vrací k normální odpovědi, v níž zahrnuje, co si myslí, že na něj jeho soupeř zkusí.

„Můžeš na mě zkoušet jenom box, protože ve wrestlingu se se mnou nemůžeš měřit. V pérové divizi jsi bojoval s menšími, než jsi ty sám, a tihle chlápci neměli žádný wrestling a i tak ti nadělali spoustu problémů,“ uvádí, i když většina jeho výpovědí bývá Conorem přerušena. 

„O čem to furt mluvíš? Neznáš wrestling, neznáš grappling, 6. října tě hodlám zničit,“ uzavřel tuto část na newyorské konferenci. 


Když se pak věci trochu uklidnily, Khabib byl ještě nalezen a zpovídán několika novináři. Tentokrát však už v centru města. 

„Mým cílem je ho unavit a donutit ho hrát moji hru. To je můj plán. Nemyslím si, že se mnou může v uzavřené kleci vydržet celých dvacet pět minut,“ praví.

I media byla zvědavá, co si Khabib myslí o Conorově místy až přehnaném chování během jejich prvního společného zasedání od dubnového incidentu. 

„Nechtěl jsem to řešit. Přišel jsem tam, abychom řešili zápas, který na nás čeká. Jediné, na co se soustředím, je náš vzájemný duel. Je mi jedno, jestli se on choval šíleně teď na konferenci, já budu šílený 6. října,“ uzavírá. Další články