Sleduj nás

Tyson Fury: Usyk by mě neporazil, ani kdyby měl pálku v ruce. Jednoznačně nejlehčí soupeř mé kariéry

Tyson Fury: Usyk by mě neporazil, ani kdyby měl pálku v ruce. Jednoznačně nejlehčí soupeř mé kariéryFOTO: TOP RANK

Oleksandr Usyk se údajně nemusí ani namáhat, aby vstupoval do ringu. Takovou nakládačku, jakou mu plánuje dát Tyson Fury, ještě nedostal.

Hecování před bojem je běžnou součástí Furyho taktiky, ovšem tentokrát jako by si věřil ještě víc než obvykle. Již 17. února se proti němu postaví doposud neporažený Ukrajinec Oleksandr Usyk a Gypsy King si mne ruce, o jak snadnou výhru půjde.

„Bojoval jsem s celou řadou zabijáků, bojoval jsem s nepředvídatelnými vlivy, ale ještě jsem nebojoval s trpaslíkem ze střední váhy, který by nebyl nebezpečný ani v případě, kdyby na mě vyrukoval s baseballovou pálkou v jedné ruce a s masovým sekáčkem v té druhé,“ prohlásil Fury na úvodní tiskové konferenci, kde rozjel svou tradiční one man show.

„Opravdu z něho nevyzařuje žádné nebezpečí. Možná se zaleknu až výrazu jeho tváře, jak bude vypadat hned po tom, co s ním skončím. Možná ty jeho monokly a jizvy budou vážně děsivé, ale jinak se z jeho strany nemám čeho bát. Však je to neškodný králíček,“ rýpal do svého soupeře.

„Jen se na něj podívejte, typická střední váha. Tohle není postava chlapa z těžké váhy. Co asi bude dělat, až se proti mně v ringu postaví? Tohle bude dozajista můj nejjednodušší figth kariéry,“ usmíval se nabuzený britský obr.

Tyson Fury tak smetl ze stolu veškeré obavy nejen svých fanoušků, že by mu po duelu s Francisem Ngannou docházely síly. Naopak se plánuje vrátit ve své nejlepší formě, s čímž vesměs počítá i jeho podstatně pokornější soupeř.

„Tysonův poslední zápas byl strašný, ale myslím si, že si za to mohl sám. Počítal s tím, že Francisem projede jako nůž máslem, aniž by si ho nastudoval. Očekával snadnou výhru, ale nakonec se k vítězství musel protrápit. To se mnou to bude jiné. Teď bojujeme o všechny pásy a oba se budeme chtít ukázat v té nejlepší formě. Mně si navíc z předešlých zápasů může nastudovat,“ odpovídal Usyk s patřičnou úctou ke svému soupeři, jenž ho počastoval celou řadou urážek. 

Z nich si však těžkou hlavu nedělá. „Takový on prostě je. Ať si mluví, když mu to dělá dobře. Slova však boje nevyhrávají. On bude mluvit teď a já hodlám mluvit v ringu. Tam se ukáže, kdo z nás dvou je lepší,“ uvedl.
Další články