Sleduj nás

Tyson Fury otočil! Přesun k MMA se nechystá, šampiony UFC ale vyzývá k boji v postoji

Tyson Fury otočil! Přesun k MMA se nechystá, šampiony UFC ale vyzývá k boji v postoji

Bývalá jednička těžké váhy a nynější světová čtyřka Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) se přeci jen nakonec nepřesune do světa MMA, ačkoliv předtím téměř jasně sliboval, že tak učiní.

Vše je dáno tím, že ve svém věku už nehodlá trénovat boj na zemi, který je v MMA často využívaný a ve kterém by mohl mít problémy.

„Zápasil bych s jakýmkoliv fighterem z UFC, ale ne na zemi,“ svěřoval se Fury známému novináři Garethovi Daviesovi.


Jak se zdá, Tysonovi nevadí ani malé MMA rukavice, dokonce i kopy nohou by se nebál zapojit, pouze se obává wrestlerů, se kterými by v novém prostředí nemusel mít vůbec žádnou šanci v kleci uspět.


„Jsem otevřený všemu, co moji soupeři budou chtít, pokud se to nebude týkat wrestlingu. Můžeme si navléct MMA rukavice, můžeme si dát kickbox, ale boj na zemi mě vůbec neláká. To určitě není něco pro mě,“ vysvětloval.

Fury se tedy bude soustředit nyní jen na box, neboť ho čeká odvetný zápas s Deontayem Wilderem. Ostatní souboje, jako ty, které měl v návrhu s Francisem Ngannouem či Stipem Miočičem, je připravený provést za doprovodu pravidel kickboxu.

„Jakmile skončím s boxem, budu připravený na nová dobrodružství. Na všechno tohle budu mít více času, takže pak může přijít třeba Jon Jones nebo Francis Ngannou a spolu s nimi i všichni další, kdo budou chtít. Musí to ovšem zůstat v postoji, to je totiž moje disciplína,“ uzavíral Gypsy King, který má před sebou poslední tři zápasy boxerské kariéry.Další články