Sleduj nás

Tyson Fury: Odveta s Usykem možná nebude. Zlomil jsem mu čelist a poslal ho do nemocnice. Šanci může dostat Joshua

Tyson Fury: Odveta s Usykem možná nebude. Zlomil jsem mu čelist a poslal ho do nemocnice. Šanci může dostat JoshuaFoto: Top Rank

Sotva Saúdové potvrdili, že je mezi Furym a Usykem pro 12. října v plánu odveta, tak se nám na trase objevila první překážka.

Za námi je jak velký sjednocující duel, tak i pozápasová tisková konference. K té ovšem usedl osamocený Tyson Fury a přinesl šokující zprávu. Čerstvě korunovaný jednomyslný šampion odjel po boji rovnou do nemocnice.

„Zlomil jsem mu čelist. Trefil jsem ho několika tvrdými údery a jeden z nich, patrně ten hák z šestého kola, mu zlomil čelist. Usykovi náleží všechna čest, že to nedal najevo a pral se s tou frakturou až do konce, ale teď to bohužel vypadá, že naše odveta v půlce října neproběhne podle plánu,“ sdělil Fury novinářům.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Nabízí se tedy náhradní řešení. Anthony Joshua měl původně čelit vítězi bitvy Daniel Dubois vs. Filip Hrgovič (střetnou se 1. června), avšak teď to vypadá, že by je mohl přeskočit a rovnou si to dát s Furym. A vítěz (čistě teoreticky) by si pak mohl vybojovat právo na duel s Usykem.

„Je tam spousta proměnných. Zatím nevíme, jak to bude. Anthony Joshua samozřejmě může dostat šanci a jít proti Tysonovi. Tím pádem bychom nemuseli čekat až do října. Záleží, jak se Tyson cítí a jestli bude chtít boxovat třeba hned v srpnu,“ řekl pro BT Sport manažer Eddie Hearn, jenž zastupuje Joshuu.


„Jestli Joshua chce, může to klidně dostat. Ničemu se nebráním. Ve své mysli jsem duel s Usykem vyhrál. Všichni moji členové v rohu mi říkali, že vyhrávám. Nikdo z nás ani na moment nepochyboval. Gervonta Davis mi psal, že si myslel, že jsem vyhrál. Těch lidí, co tomu věřilo, je strašně moc. Bohužel ale všichni víme, že se Ukrajina nachází ve válce a jak tato skutečnost dokáže ovlivnit úsudek lidí,“ rýpnul si Fury do dvou ze tří bodových rozhodčích, jež dali své hlasy Usykovi.

Závěrem si dodejme, že co se domluvy dalších bojů týče, bude lepší nepředbíhat. Sotva nám skončil jeden zápas a nemůžeme dělat předčasné závěry, kdy se uskuteční druhý. Podstatné je, co nám řekne pořadatel Turki Alalshikh, který naznačil, že je pro něho odveta Furyho s Usykem prioritou. Jakmile však budou potvrzeny nějaké zdravotní problémy a delší absence, začne je řešit. 


Další články