Sleduj nás

Tyson, Foreman, Lewis či někdo jiný? Holyfield prozradil, kdo má nejtvrdší ránu!

Tyson, Foreman, Lewis či někdo jiný? Holyfield prozradil, kdo má nejtvrdší ránu!

Jeden ze dvou hlavních navrátilců ze staré školy se otevřeně rozpovídal o tom, který z jeho bývalých soupeřů jej zasáhl nejtvrdší ranou.

Jak Evander „The Real Deal“ Holyfield, tak i „Iron“ Mike Tyson na sobě momentálně tvrdě dřou, aby se mohli vrátit mezi šestnáct provazů a lidem tak připomenout, jaký byl box za jejich let.

Doposud se ještě neví, jestli se zmíněná dvojka střetne proti sobě, ale minimálně v to většina lidí doufá. A stejnému záměru se nebrání ani Holyfield. „Rozhodně bych se završení trilogie nebránil. Moji lidé už vyrazili jednat s těmi jeho, jenom jsme doposud nedošli k žádnému závěru,“ nechal se slyšet.

A i když se zatím netuší, na co, kdy nebo kde se máme připravit, tak samotná atmosféra již pomalu začíná houstnout. V Evanderovi to dokonce probudilo vzpomínky. „Pamatuji si, jak jsem vždy chtěl dělat něco, čím bych mohl inspirovat lidi. Všechno je to o poznání. Člověk musí vědět, jaké jsou jeho limity a jaké rány je schopný přijímat,“ uvedl v jednom ze svých posledních rozhovorů.

Obzvláště v těžké váze létají extra tvrdé bomby. A Holyfield, který ve své době bojoval s naprostou špičkou, o tom ví nejlépe. „George Foreman mě trefil svou největší dělovkou, kterou měl ve svém arzenálu. Ale ze všeho nejtvrději mě zasáhl Riddick Bowe. Tu ránu jsem vůbec neviděl, nohy se mi však okamžitě podlomily,“ vzpomínal na duel, jenž prohrál jednomyslným bodovým rozhodnutím.   


A co takový Mike Tyson? „Mike se pohybuje jako kobra. Jeho ruce jsou sice krátké, ale zato je strašně hbitý a srazí vás svými rychlými kombinacemi. Spousta soupeřů ho podcenila, protože si mysleli, že je nemůže zasáhnout. Opak byl ovšem pravdou. Na zápas s lidmi, jako je on, musíte změnit svůj bojový styl. A já, protože jsem měl tu možnost s ním hodně trénovat, jsem se naučil bojovat nablízko,“ doplnil „The Real Deal“, který nad Tysonem ukořistil dvě kariérní výhry.


Další články