Sleduj nás

Tři tituly ve třech váhových divizích a pak přesun k boxu. To jsou plány zatím neporaženého Paula Costy

Tři tituly ve třech váhových divizích a pak přesun k boxu. To jsou plány zatím neporaženého Paula Costy

Sedmadvacetiletý Brazilec, který se v současnosti prohání ve střední váze a na svém kontě má 12 vítězství (12 formou KO/TKO a 1 submise), se netají svými vysokými ambicemi. Ti by z něj měly udělat jednoho z nejobávanějších zápasníků vůbec, jelikož plánuje získat a zároveň nějaký čas obhájit pásy rovnou ze tří váhových divizí!

Paolo Costa je ztělesněním současného bojového stroje, který prakticky rozdává KO na potkání. Poslední, kdo se stal jeho obětí, jest Uriah Hall, jenž to schytal během UFC 226 (6. července). Nadějný brazilský zápasník chce co nejdříve souboj o titul, což by se mu již brzy mohlo poštěstit, jelikož jeho poslední výhra jej posunula už na rank 8 celkového žebříčku.

„Můj plán je snadný. Chci získat tři pásy ve třech váhových kategoriích, pak je obhájit a skončit,“ svěřuje se Costa.


Paolo Costa chce titul

„Mé tělo mi dovolí utkat se ve velterové, střední a polotěžké váze. Teď je mi 27, takže na to mám 8 let. Před pětatřicítkou chci totiž skončit a věnovat se boxu,“ říká doposud neporažený rváč. „The Ereser“ veřejnosti také přiznal, že aby se stal tak dobrým, jako je dnes, musel k tomu hodně obětovat.


„Dříve jsem neměl peníze na autobus, ani na doplňky stravy. Celá cesta pro mě byla delší než pro většinu zápasníků tady. Strávil jsem šest měsíců v New Yorku, sám na Vánoce, bez úmyslů vidět rodinu - vše jsem obětoval tomuto sportu,“ vysvětluje.

„Bylo to jediné, čemu jsem věřil. Nevím, co bych dělal, kdyby to nevyšlo, protože žádný plán B jsem neměl,“ dodává.

A s kým dalším se tedy Costa utká? Původně jsme jej měli vidět už 3. listopadu při UFC 230, ovšem jeho následující soupeř Yoel Romero bohužel musel tento „brzký“ termín odmítnout. Pro nyní je souboj mezi oběma borci odložen, avšak předpokládá se, že by měl být znovu uveden mezi platné začátkem příštího roku.Další články