Sleduj nás

Trenér Karaivanov důkladně o Procházkovi a jeho zranění. Kdy očekává návrat?

Trenér Karaivanov důkladně o Procházkovi a jeho zranění. Kdy očekává návrat?
Stále mnoho lidí tuto drtivou zprávu skousává. Jiří Procházka už není šampionem, a navíc si tak vážně poranil rameno, že si může nést dlouhé následky.

Jakýkoliv fyzioterapeut vám potvrdí, že zranění ramenních vazů patří k těm nejvážnějším vůbec. Operace sice bývají úspěšné, ale následný návrat do normálu už tak snadný není. Někomu to trvá měsíce, jiným dlouhé roky a někteří, a to nechceme strašit, si nesou až celoživotní následky.

Prezident Dana White říkal, že Jirkovo zranění je to nejhorší, jaké kdy v UFC viděli. Ze slov lékařské prognózy až mrazí. „Magnetická rezonance nám potvrdila to nejhorší. V rameni je skutečně velká díra. Rehabilitace bude dlouhá,“ potvrdil serveru sport.cz trenér Martin Karaivanov.


Nač se tedy nyní připravit? „Je to o tom, kdy operace proběhne a jak půjde rekonvalescence. Není radno nic uspěchat, protože bude záležet, jak se to bude dařit rehabilitovat. Pak se případně naskočí do tréninku. Ideální scénář je operace, tři měsíce rekonvalescence, tři čtyři měsíce nástup do tréninku a třeba v září si jít pro titul,“ nastínil Karaivanov svůj snový scénář, ve který doufá nejen on, ale i snad všichni fanoušci.

Turnaj UFC 282 proběhne podle plánu, jen o uvolněný titul zabojuje nová dvojice. „Je dané, že o titul půjde Jan Blachowicz s Magomedem Ankalaevem. Glover Teixeira zápas odmítl, chtěl víc času na přípravu na nového soupeře. Glover každopádně nyní o titul bojovat nebude, pak se uvidí, jak se situace v polotěžké divize dál vyvine. My jsme každopádně odhodlaní po rekonvalescenci nastoupit a získat ho zpět,“ dodal pro sport.cz Karaivanov.

Dana White: Jiří Procházka je skutečný frajer


Aniž by to Jirkovi kdokoliv radil, vzdal dobrovolně titulu, za což si vysloužil uznání jak bojovníků, tak i šéfa organizace.


„Včera večer jsme se s Procházkou setkali, abychom to prodiskutovali. A poslouchejte, ten chlap má prostě úroveň, jakou vidíte jen málokdy. Je to pravý válečník, ale samozřejmě byl tím vším zdrcený,“ promluvil Dana White.

„Jirka kompletně z vlastní vůle začal mluvit o vzdání se titulu. Bude dlouho mimo hru, takže by na to nakonec asi stejně došlo, ale než jsme to my vůbec stačili navrhnout, tak Jiří učinil rozhodnutí. On s tím před nás přišel a řekl, že z úcty k ostatním bojovníkům nechce zdržovat divizi. Řeknu vám, že ten kluk je fakt frajer, když takhle zareagoval,” velebil šéf UFC dnes už bohužel bývalého šampiona.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články