Sleduj nás

Trenér Jona Jonese: Bones nebyl na první zápas s Gustafssonem připraven, druhý bude o něčem jiném

Trenér Jona Jonese: Bones nebyl na první zápas s Gustafssonem připraven, druhý bude o něčem jiném

Když se Jones a Gustafsson utkali poprvé, říkalo se, že ještě nikdo Bonesovi nezavařil tolik jako právě tento švédský hrdina, který se po dlouhých pěti letech pokusí o reparát. Prakticky neporažený urostlý americký zápasník tehdy vyhrál na body, ovšem nechybělo moc a divize polotěžké váhy mohla kdysi mít jiného vládce.

Ptáte se, proč vlastně neporažený? Jon Jones zatím na bojišti nepoznal žádného přemožitele. I když jeho kolonka nezdarů činí jednu porážku, ta mu byla připsána za nedovolené údery lokty proti Mattu Hamillovi ze střetu ještě v roce 2009. Kdykoliv předtím ani potom tento 193 cm vysoký univerzální bijec hořkost porážky nezaznamenal, ba dokonce se k ní ani nepřiblížil. 

Ještě než byl Jones na rok a půl ze síně bojové slávy vyloučený, hovořilo se dost nahlas o tom, že v MMA nebylo lepšího zápasníka. Podobnému tvrzení nemohl naslouchat ani Daniel Cormier, který se o tom musel později přesvědčit sám na vlastní kůži. Vše dopadlo tak, že dvakrát tomuto borci podlehl (jednalo se vůbec o jeho první dvě porážky v kariéře), avšak ta druhá mu pak byla kvůli Jonesově provinění se proti pravidlům z kolonky neúspěchů smazána.


Neporažený Jon Jones

A nyní, když je Jones zpátky, se nemluví pro změnu zase o ničem jiném, než zdali dokáže navázat na svou poslední neuvěřitelnou jízdu. „Co by nedokázal, je to rozený vítěz. Byl zrozen k tomu, aby bojoval. Jeho sebevědomí nedokáže jen tak někdo zlomit a on sám je na tom natolik dobře, že je připraven přijímat pouze ty největší výzvy,“ nechává se slyšet trenér jedenatřicetiletého rodáka z New Yorku Mike Winkeljohn. 


Očekává tedy v odvetě hladší průběh, než tomu bylo před pěti lety? „Samozřejmě, bez žádných pochyb. Víte, skoro se o tom nemluvilo, ale Jon se na ten první zápas ani moc nepřipravoval. Řešil nějaké osobní problémy, byl myšlenkami jinde, ale přesto se pak na poslední chvíli vzchopil a ten duel vyhrál. Teď to bude naprosto jiný příběh, protože té přípravě věnuje opravdu hodně času a nehodlá nic brát na lehkou váhu,“ pokračuje. 

Co dál od něho můžeme očekávat, pokud ten souboj zvládne? „Vždy jsem věřil v jeho ambice a schopnosti, takže vím, že se s jednou výhrou určitě nespokojí. Bude se chtít vyšplhat na samotný vrchol žebříčku ve dvou hmotnostních kategoriích a tuto pozici si potom jistě bude chtít i obhájit. Nepochybuji o tom, že to zvládne, jelikož ani v té vynucené pauze, která na něho čekala, nelenil a zdokonalil se v ostatních věcech. Fanoušci se mohou těšit na pořádné překvapeni,“ doplnil.


Další články