Sleduj nás

Trenér Georgese St-Pierra v otevřeném rozhovoru: GSP by porazil Conora ještě rychleji než Khabib

Trenér Georgese St-Pierra v otevřeném rozhovoru: GSP by porazil Conora ještě rychleji než Khabib

Zatímco Khabib úspěšně obhájil svůj pás v lehké váze, tak bývalý slavný zápasník, jehož si pamatujeme hlavně díky jeho krasojízdě o jednu hmotnostní divize výše, tomu musel jenom zpovzdálí přihlížet, i když on sám by si přál také bojovat. Sice nevíme, jestli mu to jeho zdravotní stav ještě dovolí, ale zato víme, že pokud by se tak stalo, přešel by tam, kde momentálně působí Conor nebo Khabib.

A právě tato destinace by byla předmětem mnoha otázek, na něž bychom se rádi dozvěděli odpovědi. Ačkoliv se zatím jedná jenom o poměrně vzdálenou představu, trenér St-Pierra se ve své vidině rozhodně nedržel při zdi. Podle jeho slov by McGregor, pokud by došlo zrovna na souboj s ním, utržil další těžkou porážku.

Khabib úspěšně obhájil svůj pás


„Myslím si, že duel s Conorem by dopadl víceméně stejně, ba dokonce si troufám říci, že bychom jej porazili ještě snadněji, než se to podařilo The Eaglovi,“ svěřuje se Firas Zahabi v rozhovoru pro Bloody Elbow. „Nedivte se ničemu, GSP je univerzál, ale na rozdíl od Khabiba mají jeho paže větší dosah, což mu dává velkou výhodu jak pro údery, tak i pro takedowny,“ pokračuje. 

„Dejme tomu, že jeho wrestling není takový jako Khabibův - což je momentálně asi nejlepší wrestler ve hře - ale jeho boj na zemi je velice podobný. Nemluvě o tom, že do svých úderů vkládá více razance,“ říká muž, jenž s Georgesem St-Pierrem již několik let tahá za stejný provaz, takže ho dobře zná a ví, co jsou jeho přednosti. 


„McGregor nás nemá čím zaskočit. GSP vyrůstal na podobném stylu, jaký Conor právě teď praktikuje. Hybrid karate, taekwonda a kickboxu, na tom všem on začínal, takže ho máme dokonale přečteného. Jestli by k tomu souboji došlo, nemám žádných pochyb o vítězi,“ doplňuje Zahabi, který podobně jako jeho svěřenec zatím netuší, co bude dál. Zdali se St-Pierre vrátí do klece, to nám prozradí až čas.


Další články