Sleduj nás

Tragicky zemřela jedna z nejlepších boxerek světa. Alesii Graf bylo 43 let

Tragicky zemřela jedna z nejlepších boxerek světa. Alesii Graf bylo 43 letFOTO: TOP RANK

Bývalá světová šampionka v boxu Alesia Grafová zemřela. Tuto tragickou zprávu přinesl německý deník Bild, avšak další podrobnosti neuvádí. Kolem její smrti se však rojí záhady. Grafová, původem z Běloruska, která v roce 2008 získala německé občanství, se dožila 43 let.

Její tréninková partnerka a kamarádka Regina Halmichová postovala na Instagramu: „Jsem zcela šokována. Nebylas jen mou tréninkovou parťačkou a mistryní světa, ale také mou přítelkyní. 43 let – to je příliš krátká doba na rozloučení. Nerozumím tomu.“

Grafová se narodila v roce 1980 v běloruském městě Gomel. Do Německa se přestěhovala v roce 1999 a po svatbě v roce 2002 změnila své příjmení. V roce 2008 obdržela německé občanství.


S boxem začala v Německu v roce 2001 a to v supermuší váze nejprve jako amatérka a později i v profesionálních zápasech. Získala titul Mezinárodní šampionky Německa v amatérském boxu, což vedlo k nabídce od hamburské boxerské stáje Universum Boxpromotion.

Svůj profesionální debut absolvovala v únoru 2004 a získala přezdívku "Tygřice". První porážku utrpěla v roce 2005. V únoru 2006 se stala mistryní světa podle organizace GBU a v březnu 2008 získala titul šampionky podle organizace WIBF. Další titul přidala v roce 2012. Svůj poslední profesionální zápas odehrála v lednu 2019. Její bilance čítala 29 zápasů, z nichž prohrála osm.


Manažer stáje Universum Peter Hanraths prohlásil: „Vyjadřuji nejhlubší soustrast její rodině. Alesia byla skvělá žena, pracovitá a velmi ambiciózní. Spolu s Reginou Halmichovou byla jednou z našich nejlepších boxerů.“


Další články