Sleduj nás

Tradiční Lucerna letos přinese návrat veteránů i duely o titul

Tradiční Lucerna letos přinese návrat veteránů i duely o titul
Jako každý rok se mezi Vánocemi a Silvestrem mohou fanoušci bojových sportů těšit na turnaj s jedinečnou atmosférou. Lucerna i letos přinese pořádnou porci zápasů podle pravidel boxu a K1.

Vrcholem pak budou dvě titulové bitvy, které nám určí nové šampiony WAKO. Karta je jako obvykle poskládána z nadějných borců na začátku kariéry, i ze zkušených veteránů. Jedním z nich je například Petr Píno Ondruš, který se v Lucerně rozloučí se svojí bohatou kariérou ověnčenou tituly v kickboxu i MMA. Rozlučku se mu pokusí znepříjemnit Marián Tůma.

Do ringu na domácí akci se po dlouhé době podívá i Lucie Sedláčková. Kráska žijící v Monaku je proti Karině Kopinské obrovskou favoritkou a jakékoliv zaváhání by bylo obrovskou senzací. Ve stejné pozici bude i Lucky partner Štěpán Horváth, ale i stálice Lucerny Michal Dufek.


Bitvy v kickboxu mají mnohem vyrovnanější obsazení a predikovat výsledky je mnohem těžší. Tomáš Drábik dostal na poslední chvíli náhradního soupeře v podobě Jana Rudolfa, a šance jsou tak poměrně vyrovnané. V titulové bitvě organizace WAKO do 85.1 kg je sice favorizován zkušený Vlado Idranyi, ale Pavel Šach nám ukázal, že si na ostřílenější borce věří a Dana Vítovce vyřídil již v prvním kole.

V hlavním zápase celého večera se potom legenda domácí scény Tomáš Hron pokusí urvat titul WAKO ve váze do 94 kg. Soupeřem mu bude Chorvat Gabriel Ojdanič, který se na evropských turnajích WAKO již dokázal prosadit. Chřestýš tak bude opět hájit svoji pozici proti mladému dravci, ale na domácí půdě je pro nás favoritem.


Galavečer se tentokrát odehraje již 29.12., aby se akce termínově neshodovala s turnajem OKTAGON 30. Na místě může turnaji sledovat tisíc diváků a pro zbytek je připraven PPV přenos. Hlavní karta odstartuje od 19:00 v krásných prostorech pražské Lucerny.

Lucerna 2021, videoDalší články