Sleduj nás

Topuria: Už vím, kdo bude můj příští soupeř. A potom přejdu do lehké váhy a vezmu Makhachevovi titul

Topuria: Už vím, kdo bude můj příští soupeř. A potom přejdu do lehké váhy a vezmu Makhachevovi titulFoto: UFC

Ilia Topuria věří, že má přesně ty kvality, které jsou potřeba, aby zastavil jindy neomylného Makhacheva. Ještě předtím si však v pérové váze střihne jednu obhajobu.

Topuria je novým MMA objevem původem ze Španělska, který se v rámci divize pérové váhy stal prvním člověkem, který zastavil bývalou pound for pound jedničku Alexandera Volkanovskiho. Povedlo se mu to navíc velice kuriózním způsobem, jež přišel po tvrdém úderu pravé ruky.

Krátce poté, co se Ilia stal šampionem, dal velice hlasitý vzkaz celé divizi: „Nikdo z vás mi není hoden!“ Odmítl tak všechny možné vyzývatele, jako jsou Max Holloway či Brian Ortega, kteří prý nedosahují jeho kvalitativní úrovně. Chápe ovšem, že musí ctít nějaký řád, a proto je připravený svůj pás alespoň jednou obhájit.


„Co jsem se bavil s UFC a co mi bylo naznačeno, je to, že Alex Volkanovski vzhledem ke své dlouhé vládě dostane okamžitou odvetu. Myslím si, že to je zbytečná záležitost, protože výsledek nebude příliš odlišný, ale zároveň to rozhodnutí chápu,“ pravil Topuria.

„Pakliže to půjde, rád bych se s Alexem utkal ve Španělsku, a až ho porazím, tak si půjdu pro Makhacheva a vyhraju druhý titul. Pevně věřím tomu, že ho dokážu nejen porazit, ale navíc i ukončit před limitem. Takový je plán,“ řekl Topuria pro MMA Global.


Přesun do nové hmotnostní kategorie je věcí, nad kterou v poslední době uvažuje snad každý šampion. Zde je potřeba zmínit, že téže plán má i Islam Makhachev, který by se po obhajobě titulu lehké váhy rád přesunul do veltru. S Iliou Topuriou proto ve svých plánech nepočítá.

Dana White zatím žádné oficiální plány neoznámil, nicméně Volkanovski už potvrdil, že by nerad i navzdory tvrdé prohře dlouhou dobu vysedával mimo hru a požádal s Topuriou o okamžitou odvetu. V současné chvíli to tedy vypadá, že ji vážně dostane.


Další články