Sleduj nás

Tony Ferguson není pro nikoho snadný soupeř, ten chlap se nikdy nevzdá! věří trápícímu se veteránovi Michael Bisping

Tony Ferguson není pro nikoho snadný soupeř, ten chlap se nikdy nevzdá! věří trápícímu se veteránovi Michael BispingFoto: UFC

Turnaj UFC 296 se začíná plnit pořádně žhavými duely. Kromě boje o velterový pás se tak fanoušci mohou těšit na neporaženého Iana Garryho nebo záchranný zápas Tonyho Fergusona.

Milovaný i nenáviděný Colby Covington dostane další šanci vydrápat se na samotný vrchol velterové divize. V cestě mu ale bude stát sebevědomý Leon Edwards, který si dvojitým skalpem Kamaru Usmana dokázal, že je schopný porazit kohokoliv. Ve stejné váze se představí i Irská hvězda budoucnosti Ian Garry. Neporažený bijec narazí na šikovného Brazilce Vicente Luqueho. Ten dokázal v posledním zápase porazit krajana Rafaela dos Anjose a vrátit se tak na vítěznou vlnu. Garry bude muset ukázat, že jeho ambice na titul nejsou jen chimérou, ale mají reálný základ.

Dalším atraktivním duelem, který se tento týden dočkal ohlášení, je bitva mezi Tonym Fergusonem a Paddym Pimblettem. Oba borci se nacházejí v naprosto opačném rozpoložení. Legenda UFC a autor nejdelší série vítězství v lehké váze je momentálně v hluboké krizi a bohužel se pyšní i nejdelší šňůrou proher. Paddy je na vlně vítězství a neprohrál již šest duelů za sebou. Okamžitě po zveřejnění se tak tato volba vedení UFC dostala pod palbu kritiky. Fanouškům přijde zápas jako účelově vybraný tak, aby se Pimblett dostal snadno k zelenému políčku, a navíc si připsal cenný skalp.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Na obranu matchmakingu největší světové MMA ligy se postavil bývalý šampion Michael Bisping. Brit si nemyslí, že jeho krajan bude mít s Fergusonem snadnou práci. Tony má sice za sebou hodně černou sérii, ale podle Bispinga je stále nebezpečný a bude se o svoje živobytí bít jako lev.

„Jasně, je mu už devětatřicet a schytal toho za poslední roky hodně, ale má zase spoustu zkušeností. Proti Bobbymu Greenovi vypadal docela dobře. Nenechte se mýlit, Tony Ferguson je stále nebezpečný muž a pro Paddyho Pimbletta to bude těžká práce. Vím, že je spousta lidí, kteří tvrdí, že to bude mít Paddy snadné, ale s Tonym to nemá snadné nikdy nikdo! Je jak divoké zvíře, musíte ho ukončit, jinak po vás pořád půjde,“ věří Bisping, že veterán lehké váhy ještě neřekl poslední slovo.


Zdroj: lowkickmma.com


Další články