Sleduj nás

Tom Aspinall: Prožil jsem šílené tři týdny, kdy jsem překonal zranění zad i problémy s vízem. Teď chci bojovat s tím nejlepším, a to je Jon Jones!

Tom Aspinall: Prožil jsem šílené tři týdny, kdy jsem překonal zranění zad i problémy s vízem. Teď chci bojovat s tím nejlepším, a to je Jon Jones!Foto: UFC

Jeho příběh došel až k pohádkově kýčovitému konci a Anglie má dalšího UFC šampiona. Tom Aspinall si musel během posledních týdnů projít peklem, aby si mohl připnout kolem pasu nejcennější opasek světa.

Hlavní předzápas turnaje UFC 295 měl určit, kdo se stane novým dočasným vládcem těžké váhy za zraněného Jona Jonese. Obsazení duelu slibovalo ostrou akci od první vteřiny a přesně takový obrázek nabídlo i dění v kleci. Tom Aspinall a Sergei Pavlovich se do sebe zakousli a knokaut visel ve vzduchu. Nakonec to byl ruský zápasník, který se po přesné ráně na spánek skácel k zemi, kde inkasoval další tři tvrdá kladiva. Časomíra v tu chvíli ukazovala minutu a devět vteřin od začátku zápasu!  

Zdá se, že Angličan si dokráčel pro titul s absolutní lehkostí, ale opak je pravdou. Ve chvíli, kdy se Tomovi UFC ozvalo, laboroval se zablokovanými zády a na zápas neměl ani pomyšlení. Velikost příležitosti jej ovšem donutila zariskovat, což se nakonec vyplatilo.


„Teď už to mohu říct. Prožil jsem naprosto šílené tři týdny! V podstatě jsem neměl žádný tréninkový kemp. Nebyl jsem v nejlepší formě. Když mě zavolali s nabídkou na zápas, řešil jsem akorát problémy se zády. Opravdu jsem se nemohl ani pohnout. Další komplikace bylo vízum do USA, které jsem neměl,“ popsal Aspinall, jak hektické období v poslední době prožil.

„Když jsem konečně seděl před zápasem v šatně, tak jsem si řekl: Co to vlastně dělám? Hodně lidí se v této hře a obecně v životě schovává před strachem. Tvrdí vám, že se nebojí. Já klidně přiznám, že se bojím, ale stejně do toho nakonec jdu! To je chvíle, kdy odvádím nejlepší práci, když se na mě řítí velký děsivý chlap. V ten moment jsem absolutně nejlepší,“ popsal svoje šampionské nastavení mysli.


Pro třicetiletého Brita je nyní klíčové, na jak dlouho se protáhne léčení Jona Jonese. Právě boj o sjednocení titulu je nyní tou největší prioritou, kterou před sebou Aspinall vidí.

„Rozhodně nechci čekat rok, ale myslím si, že já a Jones jsme ten správný zápas, který by se měl uskutečnit. Udělat to ve Velké Británii je snem nás všech. Takže tě chci takto poprosit, Jone, dej mi můj vysněný zápas a dovol mi bojovat za můj odkaz,“ poslal Aspinall na závěr úpěnlivou prosbu tomu nejlepšímu z nejlepších.

Zdroj: UFC tisková konference, TapologyDalší články