Sleduj nás

To je troufalost! Šampion Edwards zaslal šéfovi UFC vzkaz, kterým hodně riskuje

To je troufalost! Šampion Edwards zaslal šéfovi UFC vzkaz, kterým hodně riskujeFOTO: UFC

Leon Edwards vyslal ze své pozice šampiona vedení UFC silný a emocemi nabitý vzkaz, kterým hodně riskuje.

Jak je nám dobře známo, na tiskové konferenci po turnaji UFC 286 v Londýně Dana White řekl, že dalším titulovým vyzývatelem v rámci velterové váhy bude Colby „Chaos“ Covington. Své rozhodnutí bral jako finální a těm, co se divili, ho také jasně objasnil.

„Colby Covington je druhý nebo třetí nejlepší zápasník velterové váhy planety. Kdyby Usman nebyl šampionem, byl by jím Colby, tím jsem si byl vždy jist. Momentálně máme plány ve velterové váze rozjednané na měsíce dopředu a bez ohledu na to, co se stane v jiných zápasech, je Colby naším příštím titulovým vyzývatelem, tečka.“

Neposlouchám, nezájem, oponuje Edwards

Jinak se na celou situaci ovšem dívá nynější šampion Leon „Rocky“ Edwards, který má pocit, že si z pozice nejvýše umístěného bojovníka v divizi může klást podmínky. Z pořadu The MMA Hour proto šéfovi UFC poslal velmi odvážný vzkaz, kterým si do budoucna sám mohl pěkně zavařit.

„Pokud mi UFC pošle smlouvu k zápasu s Colbym Covingtonem, tak vám narovinu říkám, že ji nepodepíšu. Vážně nepodepíšu. S kým Colby Covington bojoval, že si zaslouží titulovou šanci? Přes rok seděl mimo hru, odmítal soupeře, a nakonec se znenadání objevil jako náš titulový náhradník. A teď se dovídám, že to bude můj příští protivník? Ne, prostě ne,“ odmítal Edwards.


Tento proslov byl však jenom začátek. Postupně v něm emoce nabobtnaly natolik, že přišel až osobní vzkaz Danu Whiteovi.

„Ten člověk evidentně jistým lidem nadržuje, tím jsem si stoprocentně jistý. Já bojoval, s kým jsem musel, abych se dostal do pozice, ve které jsem teď. Přijal jsem zápas s Khamzatem Chimaevem, Colby nikoliv. Já přijal souboj s Belalem Muhammadem, Colby nikoliv. A za to, že on odmítá zápasy, dostane jako odměnu boj o titul? To v žádném případě!“ sdělil Edwards.

„Takže za mě nezájem. Když já jednou odmítl fight, UFC mě hned vyhodilo z žebříčku. Colbymu ale Dana nadržuje. Potvrzuji, že ty žvásty o privilegiích jsou pravdivé. Někteří borci tuto výsadu skutečně mají a Colby je nepochybně jedním z nich. Jako šampion mám ovšem také své slovo, a proto duel s ním odmítám,“ zněl Edwardsův verdikt, který se jistojistě bude ještě řešit.Další články