Sleduj nás

To je flastr! Za oloupení dvou ostravských drogových dealerů zpřísnil soud zápasníkovi Oktagonu trest

To je flastr! Za oloupení dvou ostravských drogových dealerů zpřísnil soud zápasníkovi Oktagonu trestFoto: Profimedia

MMA bojovník Jaroslav Jartim (31) byl odsouzen k pětiletému vězení za účast na oloupení dvou ostravských drogových dealerů. Rozhodnutí přišlo již tento čtvrtek 18. dubna od Vrchního soudu v Olomouci, který se zabýval odvoláním státního zástupce proti verdiktu Krajského soudu v Ostravě.

Jartim se přiznal k oběma činům a tvrdil, že chtěl potrestat dealery, kteří drogy prodávali nezletilým. Původně mu hrozilo pět až dvanáct let vězení, ale díky svému přiznání dostal trest čtyři a půl roku. Státní zástupce však tento verdikt považoval za příliš mírný a odvolal se. Vrchní soud potvrdil jeho názor a zvýšil trest na pět let odnětí svobody.

„Je to opravdu něco hrozného, nikdo s tím nic nedělal. Tady je to prolezlé drogami, všem je to jedno. Chtěl jsem vzít spravedlnost do svých rukou,“ řekl nedávno na svém Instagramu.


Podle vyjádření mluvčího Vrchního soudu v Olomouci, Stanislava Cika, byl původní rozsudek zrušen a Jartimovi byl uložen trest pěti let vězení s ostrahou. Další osoby zapletené do případu také obdržely přísnější tresty.

Jaroslav Jartim má za sebou bohatou kariéru v MMA s více než dvaceti profesionálními zápasy, z nichž polovinu vyhrál. Jeho účast na loupežích v Ostravě, do kterých byl zapojen s dalšími třemi lidmi, vyvolala kontroverze a vyústila v jeho odsouzení. Jartim tvrdí, že jedním z důvodů jeho účasti bylo přání potrestat dealery drog, které považuje za škodlivé, zejména pro nezletilé.


Redakci Top-Fight.cz se ozval i kamarád Jartima, který však chce zůstat v anonymitě a k případu dodal: „To je neuvěřitelné. Já si snad i začínám myslet, že Česko drogy podporuje. Všichni to tady ví, ale nikdo s tím nic nedělá. Prodávají to i dětem, a jen se to přehlíží. Jarda to tu prostě chtěl, jak se lidově říká, vyčistit a udělat lepším městem. Bohužel, ať si každý udělá obrázek sám.“


Další články