Sleduj nás

Titulové šanci jsem uvěřil teprve, když jsem se viděl na plakátu s Poppeckem! přiznal Pavol Langer

Titulové šanci jsem uvěřil teprve, když jsem se viděl na plakátu s Poppeckem! přiznal Pavol LangerFOTO: OKTAGON MMA

Organizace OKTAGON se dlouhodobě netají touhou po maximální show. Aktivita na sociálních sítích a schopnost promovat zápasy je nyní nutností, bez které se na vrchol dostanete velmi těžko.

Výjimka potvrzující pravidlo se nachází v Košicích. Pavol Langer je prototyp ryzího sportovce, který jde svojí uzavřeností proti proudu a jeho účast v titulovém zápase je krásnou pohádkou o Popelce.

Do turnaje OKTAGON 44 zbývají necelé dva týdny a již teď je jasné, že slovenský borec bude nastupovat jako jeden z největších outsiderů celé karty. Třicetiletý zástupce MMA Psycho Teamu Košice patří dlouhodobě mezi nejméně doceněné bojovníky žlutočerné organizace. Pavol je přitom součástí OKTAGONu od jeho úplných začátků, protože debutoval již v roce 2016 proti Michalu Kotalíkovi.

Velký podíl na Langerově mediálním obrazu má jeho skromné vystupování. I přes poměrně bohatou kariéru v MMA se stále živí civilní prací a silná prohlášení nechává na jiných.

„Vystudoval jsem technickou univerzitu v Košicích. Jsem rodák z Košic a nikdy jsem nebyl konfliktní typ,“ prohlásil o sobě téměř dvoumetrový bijec, který pracuje jako informatik.


V kleci se ovšem Pavol dokáže rozdivočet a na kontě má již dvacet zápasů. Ještě během amatérské kariéry narazil například na Magomeda Ankalaeva a po přechodu do profi se střetl s Makhmudem Muradovem nebo Rafaelem Xavierem. Právě výhra nad nebezpečným Brazilcem jej vystřelila až do boje o dočasný titul.

„Dozvěděl jsem se, že pokud vyhraji nad Xavierem, mohu dostat titulovou šanci. Přiznávám, že jsem tomu uvěřil, když jsem viděl na plakátu, že budu bojovat s Poppeckem. Udělalo mi to radost, je to šance se ukázat,“ prohlásil Langer v rozhovoru pro sport.sk.

K úplnému happy endu chybí jediné. Zvítězit v hlavním zápase OKTAGONu 44 nad domácím Alexandrem Poppeckem. Jednatřicetiletý Němec má zkušenosti ze zámořské PFL a štěstí zkoušel i v DWCS. Momentálně má na kontě čtyři výhry v řadě a ve svých zápasech působí opravdu dominantně.


„Poppeck je všestranný a silově disponovaný bojovník, který je ale určitě k poražení. Pokud se přes něj dostanu k zápasu s Karlosem Vémolou, bude to třešnička na dortu. Byla by to pro mě čest, ale snažím se nekoukat moc dopředu,“ uzavřel Pavol, kterému se nyní dostává největší mediální pozornosti, jakou kdy vůbec zažil. Již příští sobotu se dozvíme, zda si s novou situací dokázal poradit a využil svoji životní šanci.


Další články