Sleduj nás

Thiago Santos: Je pro mě urážkou, když mi UFC nabízí soupeře mimo nejlepší desítku žebříčku

Thiago Santos: Je pro mě urážkou, když mi UFC nabízí soupeře mimo nejlepší desítku žebříčku

Thiago Santos doléčil obě zraněná kolena a nyní už hlásí návrat do klece. Má však jeden problém. Prakticky nikdo ze špičky žebříčku není volný a jediná dvě jména, s kterými by se mohl utkat, volají po zápase o titul.

Jan Blachowicz a Dominick Reyes jsou těmi „vyvolenými“, mezi nimiž by se údajně mělo rozhodnout, kdo z nich dostane šanci pro boj s Jonem Jonesem. V případě Reyese by šlo o odvetu, kterou si žádá většina fanoušků. „Bones“ se jí nebrání a prý bude jednat tak, jak mu UFC poručí.  

S ohledem na tento scénář se není čemu divit, že Thiago Santos dostal nabídku zápasu se soupeřem, kterému nepatří žádná z deseti příček žebříčku polotěžké váhy. A to brazilského bojovníka pochopitelně naštvalo.


„Tak já tady celá léta něco buduju a oni mi najednou předhodí někoho, kdo není ani v nejlepší desítce žebříčku? Nikdy neodmítám zápasy, ale nepřijmu něco, co by pro mě představovalo krok zpátky. Je pro mě urážkou, že mi UFC něco takového vůbec nabízí,“ reagoval Santos.

Kdekdo z nás by si mohl myslet, že tím odvážným vyzyvatelem byl český reprezentant Jiří Procházka, nicméně tak to podle následujícího vysvětlení není. Denisa totiž svůj poslední zápas neprohrál. 


„Nemohu říct jeho jméno, mohl bych s tím mít problémy. Byl jsem ale velmi naštvaný, když mi byl nabídnut někdo, kdo svůj poslední zápas prohrál a navíc ani nepatří do top desítky. Takový scénář prostě odmítám, nepřijde mi to spravedlivé,“ doplnil bojovník, s nímž jsme se mohli loni v únoru vidět na UFC v Praze, kde během hlavního zápasu porazil právě Jana Blachowicze. Touto výhrou si zajistil titulovou bitvu se šampionem Jonem Jonesem, jemuž začátkem léta podlehl v těsném poměru na body.


Další články