Sleduj nás

Teď je ta chvíle, kdy Procházka může Pereiru porazit! říkají top MMA zápasníci

Teď je ta chvíle, kdy Procházka může Pereiru porazit! říkají top MMA zápasníciFOTO: UFC

Kdy jindy, když ne teď. Odveta mezi českou jedničkou a aktuálním šampionem vzbuzuje obrovské emoce. První bitva ukázala, že se Pereira i Procházka umí do svého soupeře trefit. Ve druhém zápase tak budou očekávání vyšponované od prvních vteřin na absolutní maximum.

Jirka i se svým týmem již polyká tréninkové dávky v Las Vegas a zvyká si na místní žhavé podnebí. Stejně horko bude oběma aktérům hlavního duelu i za necelých čtrnáct dní v kleci. Alex Pereira vsadil během své krátké přípravy na konfrontaci s pořádnými chlapy. V Austrálii se připravuje po boku šampiona těžké váhy v boxu. Demsey McKeanem je pořádná mašina na knokauty, ale Alex měl během sparingu ruce dole a soustředil se spíš na útok.

„Během pobytu v Austrálii makám v přípravě na sto procent. Jsem tomu absolutně oddaný! Měl jsem pauzu kvůli zranění prstu v posledním zápase, ale myslím, že jsem manko dohnal a jsem připravený do boje. Je to pro mě příležitost a čest být v hlavním zápase takového turnaje,“ pochvaluje si svoji přípravu Pereira v rozhovoru, který poskytl bloodyelobow.com.

O formě šampiona si dovolil otevřeně zaspekulovat jeho kolega z divize Anthony Smith. „Lví Srdce“ vidí šance Jiřího v odvetě hodně vysoko. Američan je navíc přesvědčený, že delší kemp by byl pouze na škodu, protože Jiří v sobě všechny potřebné dovednosti vedoucí k vítězství již dávno má.

„Jiřímu víc času na poražení Pereiry nepomůže. Těžko bude měnit svůj styl natolik, aby Alexe konstantně porážel. Je to divočák, který by úpravou stylu mohl svoje kouzlo ztratit. To, co umí v kleci rozpoutat, je právě to, co mu může přinést vítězství. Pokud se dostane s Alexem do rvačky, budou se dít zajímavé věci. Myslím, že teď je ta pravá chvíle, protože Alex může trochu bojovat s fyzičkou,“ prohlásil Anthony v rozhovoru s Danielem Cormirem.


Kdo se bude v hlavním duelu UFC 303 radovat, to je zatím ve hvězdách. Alex i Jiří mají svoje zbraně, které jim mohou zajistit vítězství. Jistá je pouze jedna věc. Rozhodně nás nečeká příliš takticky svázaná bitva, která by nudila. Mnohem pravděpodobněji dostaneme erupci násilí, po kterém skončí jeden z bojovníků v bezvědomí na podlaze klece. Všichni věříme, že s rukou nahoře tentokrát odejde Jiří.


Další články