Sleduj nás

Taktika odhalena! Kincl je komplexní zápasník, ale bude se mě snažit naházet, predikuje Matěj Peňáz

Taktika odhalena! Kincl je komplexní zápasník, ale bude se mě snažit naházet, predikuje Matěj PeňázFOTO: OKTAGON MMA

Stadion fotbalové Slávie zažije 8. června prvotřídní svátek MMA. Oktagon 58 je našlapaný skvělými zápasy, ale souboj o titul střední váhy mezi nimi vyniká.

Patrik Kincl je nezpochybnitelnou jedničkou napříč váhovými kategoriemi a v Oktagonu marně hledá přemožitele. Stejnou bilancí ve žluto-černé organizaci se ovšem může pochlubit i Matěj Peňáz, a tak je jasné, že pro jednoho působivá série skončí.

„Patrika považuji za komplexního zápasníka, nicméně z jeho stylu boje se dá vyčíst, že se mu daří spíše na zemi. To je místo, kde dokáže dominovat. Většinu ukončení si také připsal formou škrcení nebo dobíjením. Ani v postoji není špatný, rozdal pár knokautů, líbí se mi jeho pohyb, přesto počítám s tím, že právě na tu zem bude v boji proti mně sázet," předpovídá průběh titulové bitvy Matěj Peňáz v rozhovoru, který poskytl iSport.cz.


Taktika „Moneyho“ soupeřů je vcelku pochopitelná. Excelentní kickboxer, který byl blízko titulu Glory, je v postoji smrtelně nebezpečný. Jeho fyzické dispozice s rozpětím paží, které nemají ani dvoumetroví borci, jej činí těžko dosažitelným a jediná možnost je zkrácení vzdálenosti. Patrik Kincl již mnohokrát prokázal, že jeho bojové IQ je na té nejvyšší úrovni, a tak je jasné, že si na Matěje něco připraví.

„Určitě je to jedna z možností. Všechna kola začínají v postoji a já se domnívám, že pokud se mi podaří se zbavit toho bloku v očnici, který mě trápil už v tom posledním zápase, tak se s Matějem budu schopen měřit i v postoji,“ prohlásil Patrik v reakci na Matějovu predikci. Jak se nakonec souboj bude odehrávat, je otázkou, ale již teď je jasné, že nás čeká prvotřídní bitva dvou extrémně talentovaných sportovců.Další články