Sleduj nás

Tak brzy? Procházka je připraven přijmout výzvu od Rakice! Známe termín

Tak brzy? Procházka je připraven přijmout výzvu od Rakice! Známe termínFOTO: UFC

Okolnosti jsou nakloněné tomu, aby se nejlepší český bojovník ukázal v kleci již na začátku příštího roku. Jeho soupeřem by se tak stal zápasník, který si na Jiřího dlouhodobě věří a bylo by krásné, kdyby poznal opravdová BJPéčka.

Návratový zápas po zranění nevyšel Jiřímu podle představ. Alex Pereira se ukázal jako extrémně nebezpečný oponent a dokázal pohotově využít jedinou chybu, které se bývalý šampion dopustil. Prohra TKO ve druhém kole tak na čas odsunula vizi o titulu a Procházka si musí další šanci v našlapané divizi tvrdě vybojovat.

Vzhledem k tomu, že byla většina top soupeřů zablokována vzájemnými zápasy, tak se zdálo, že čekání bude dlouhé minimálně půl roku. Jiří se tak vyjádřil, že je ochotný hubnout i do střední váhy. Osud nakonec rozhodl jinak a Procházka může naskočit již 20. ledna jako náhrada za zraněného Jana Blachowicze.


Bitva Rakic vs. Blachowicz, která měla být ozdobou turnaje UFC 297, byla odvetou za duel, který proběhl v polovině minulého roku. Vyrovnaný zápas skončil ve třetím kole po zranění rakouského bojovníka. Aleksandar nyní konečně doléčil vazy v koleni a těšil se na vytouženou možnost odplaty. Na tu si ale bude muset ještě počkat, což nese velmi nelibě.

„Blachowicz se chlubí tím, že nikdy neprohrál v odvetě. To je jasné, že nemůže prohrát, když do ní ani nenastoupí! Strašný žvást. Uvidíme, zda bude mít Samuraj koule na to, aby vzal zápas na poslední chvíli a bojoval se mnou 20. ledna,“ poslal jasný vzkaz Rakic prostřednictvím sítě X.


Na tahu tak byl český bojovník, který se dlouho nerozmýšlel a hozenou rukavici zvedl! Stanovil si však jednu poměrně pochopitelnou podmínku. Souboj Procházka vs. Rakic by se podle bývalého šampiona měl odehrát v únoru nebo březnu. Uvidíme, jak se na o měsíc delší přípravu bude koukat Rakušan, ale vzhledem k tomu, jaká je situace v divizi, se dá předpokládat, že na nabídku kývne.


Další články