Sleduj nás

T.J. Dillashaw tipuje výsledek titulového souboje Henry Cejudo vs. Dominick Cruz

T.J. Dillashaw tipuje výsledek titulového souboje Henry Cejudo vs. Dominick Cruz

Bývalý šampion bantamové váhy T.J. Dillashaw (16-4) se rozpovídal o tom, jaký průběh bude mít titulová bitva mezi nynějším králem Henrym Cejudem (15-2) a navrátilcem Dominickem Cruzem (22-2).

T.J. Dillashaw si v současné chvíli odpykává svůj dvouletý trest za doping, který má více než z poloviny za sebou. Dění v UFC a divizi bantamové váhy ho však zajímá, neboť má od organizace slíbeno, že až se vrátí, dostane šanci si svůj pás vybojovat zpátky. A dnes tu už teoreticky řešíme, proti komu to bude.

„Osobně se domnívám, že tenhle zápas Cejudo prohraje. A myslím si, že to bude na body,“ předkládal svůj tip čtyřiatřicetiletý rodák z Kalifornie, který se v minulosti mohl pochlubit dvěma po sobě jdoucími skalpy tehdy obávaného Codyho Garbrandta.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Henry Cejudo vs. Dominick Cruz

„Cejudo není tím, za koho se on sám považuje. Je dobrý, to nepopírám, v bojových sportech toho dokázal opravdu hodně, ale prostě si nemyslím, že kvalitou dosahuje úrovně Dominicka Cruze,“ reagoval Dillashaw.


Jaký tedy můžeme očekávat průběh? „Cruz není nějaký super technický soupeř, ale zase je to soupeř, se kterým je obtížné se vypořádat. Jeho rychlost a nepředvídatelné pohyby budou Cejudovi dělat potíže. Dominick je navíc mistr v hlídání vzdálenosti, to bude Henryho doposud největší výzva. Na zem se to podle mě vůbec nedostane, a pokud ano, tak to tam dlouho nevydrží,“ domnívá se bývalý bantamový šampion.

Nejlepším receptem je prý vyčkávání. „Cejudo určitě nesmí být agresivní a nesmí se snažit svého protivníka nahánět. Cruz je totiž velmi mrštný a rád si hraje tuhle hru na kočku a myš, kde vás vyzývá k tomu, abyste ho kousli, načež trestá pak spíš on vás než vy jeho. Zdali má Henry uspět, musí předvést skvělý taktický výkon, ale i tak si myslím, že na to nemá zkušenosti, aby se mu to povedlo, tady bude Cruz slavit výhru na body,“ uzavřel Dillashaw.


Další články