Sleduj nás

Svět boxu opět pláče, po tvrdém KO zemřel nadějný zápasník Patrick Day - VIDEO

Svět boxu opět pláče, po tvrdém KO zemřel nadějný zápasník Patrick Day - VIDEO

Čtvrté úmrtí za čtyři měsíce, svět boxu se minimálně v posledních týdnech zdá být opravdu prokletý. Další, kdo svým zraněním podlehl, se stal Patrick Day (17-4-1).

Sedmadvacetiletý boxer amerického původu nastoupil 12. října v Chicagu k duelu s Charlesem Conwellem. Patrick během celého souboje schytal několik nepříjemných ran přímo na hlavu, kvůli nimž se párkrát odporoučel k zemi. Rozhodující úder přišel v desátém kole.

Světové organizace už v létě řešily, že by se měla zpřísnit pravidla. Někteří bojovníci se namotivují pokračovat, ačkoliv už jsou viditelně dezorientováni. Lékaři v rohu však kolikrát nezasáhnou, což by třeba konkrétně v tomto případě mohlo pomoct.


Patrick Day byl po finálním KO z desátého kola čtyři dny v kómatu. Během této doby podstoupil několik operací mozku, které měly zabránit krevním sraženinám. Zranění se ale nakonec ukázala silnější a nadaný boxer jim podlehl.

Na krvácení do mozku v červenci zemřeli Hugo Alfredo Santillan a Maxim Dadašev. V září se k nim bohužel připojil i bulharský boxer Boris Stančov. Další články