Sleduj nás

Strašně moc ho ztřískám za tu troufalost, že přeskočil řadu a bude bojovat o titul, říká Figuiredo o Garbrandtovi

Strašně moc ho ztřískám za tu troufalost, že přeskočil řadu a bude bojovat o titul, říká Figuiredo o Garbrandtovi

Současný král muší váhy Deiveson Figueiredo má námitky vůči tomu, že mu UFC k vůbec první obhajobě předhodilo Codyho Garbrandta, který se do nejnižší hmotnostní kategorie přesouvá z bantamové váhy.

Co však dává mnohým menší logiku, je to, že má Garbrandt na svém kontě pouhopouhou jednu výhru z posledních tří utkání. Nebýt toho, že ho zastupuje stáj Dominance MMA, patrně by se k titulové bitvě nedostal. A právě toto nadržování se Figueiredovi nelíbí.

„Myslím si, že se nejedná o správné rozhodnutí dovolit Codymu si jen tak předskočit řadu uchazečů a ihned dostat zápas o titul. Bohužel všichni pracujeme pro UFC a takto se oni rozhodli, takže musíme jejich verdikt akceptovat,“ dostával se ke slovu brazilský šampion, jenž se pyšní mimořádným skóre čítající devatenáct výher a jen jednu porážku.

Deiveson Figueiredo se těší na další svůj zápas v UFC

„Nyní trénují velmi tvrdě, abych Garbrandtovi ukázal, že udělal chybu, když přeskočil linii, aby mohl bojovat o můj titul. Chystám se ho strašně zničit. Jeho brada i jeho hlava, to jsou velmi křehká místa, která se budu snažit prozkoumat. Čeká ho náročný zápas, protože já neustupuji a jsem velice komplexní. Mohu ho ohrozit jak v postoji, a když si nedá pozor, tak i na zemi nějakou submisí,“ uzavíral Figueiredo, jenž má v merku první úspěšnou obhajobu.


Zmíněného duelu bychom se měli dočkat 21. listopadu na UFC 255.


Další články