Sleduj nás

Speciální motivace pro Procházku a spol. Dana White slíbil hvězdné odměny. Přes 7 milionů za nejlepší výkon či KO

Speciální motivace pro Procházku a spol. Dana White slíbil hvězdné odměny. Přes 7 milionů za nejlepší výkon či KO Foto: UFC

Bojovat na turnaji takového věhlasu, jako je UFC 300, je samo o sobě obrovskou motivací. Šéf organizace ovšem přilil ještě trochu oleje do ohně a bonusovou částku za zápas nebo výkon večera navýšil hned šestinásobně.

Organizace UFC se snaží, aby její třístý turnaj nabídl opravdu nezapomenutelnou show. Karta obsahující třináct zápasů nabízí to nejlepší a bez nadsázky se dá říct, že každý jednotlivý souboj by mohl být hlavní událostí jakéhokoliv menšího turnaje. Tuto výsadu si ovšem pro sebe urval zápas, ve kterém půjde o titul v polotěžké váze. Jamahal Hill se touží vrátit na trůn, který musel opustit kvůli utržené achilovce. Američan na tiskovce vyhrotil atmosféru a Pereira mu slíbil pořádnou odplatu v kleci.

Extrémně zajímavý bude i druhý titulový duel, v němž na sebe narazí dvě Číňanky, a sice Weili Zhang a Xiaonan Yan. Favoritkou je prvně jmenovaná, která bude svůj titul ve slámové váze obhajovat. Třetí opasek, který bude ve hře, je určen pro největšího drsňáka celé organizace. Aktuálně ho vlastní Justin Gaethje a bude jej bude hájit před Maxem Hollowayem.


Pro české fanoušky nastane vrchol večera již při posledním zápase prelims. Jiří Procházka se chce vrátit do boje o titul, ale v cestě mu tentokrát stojí velmi nebezpečný soupeř. Aleksandar Rakič srší sebevědomím a do Jiřího se naváží již dlouhé měsíce. Narážky na „ošklivou“ českou vlajku prokládá obviněním o „falešném samuraji“. Procházka je však soustředěný na svoji práci a osobní narážky po něm stékají bez většího efektu. Když se jej na Rakičovy výpady zeptal jeden z novinářů na tiskové konferenci, odpověděl mu Jirka s naprosto chladnou hlavou a velkým nadhledem.

„Kdybych měl s Aleksandarem nějaký skutečně velký a osobní problém, tak půjdu k němu domů a zaťukám mu na dveře,“ pobavil Procházka všechny přítomné.


Velké překvapení si připravil i šéf organizace Dana White. Ten potvrdil, že bonus za výkon nebo zápas večera povyskočí na rovných 300 tisíc dolarů (přes 7 milionů korun českých). Velkou novinu nadšeně okomentoval i věčně se vracející Ir Conor McGregor.

„Za tohle zaslouží Dana velký potlesk. Tyhle peníze už ti můžou opravdu změnit život! To, jak se UFC o své bojovníky stará, je skvělé. Žijeme v úžasné době!“

Zdroj: UFC tisková konference, InstagramDalší články