Sleduj nás

Štáfek má za sebou premiéru. Oblíbený herec vyhrál zápas v boxu

Štáfek má za sebou premiéru. Oblíbený herec vyhrál zápas v boxu

Radostný debut herce Jakuba Štáfka. V Lucerně si vyboxoval výhru, kterou letí oslavit do USA.

Seriálový Lavi měl naplánovaný debut, jenž se konal v pražské Lucerně, kde měl nažhavit diváky na blížící se hlavní kartu. Jeho vstup do světa „profi“ boxu byl sice těsný, přesto se na něj na konci usmálo štěstí, dva ze tří soudců hlasovali v jeho prospěch. 


„Boxování je ze všeho, co jsem kdy dělal, to nejtěžší, ale stálo to zato,“ prozradil nám chvíli po výhře radostný debutant, který se tímto sportem snaží od léta napravit svůj životní styl.

„Kdoví, jak by to vypadalo, kdybych v době přípravy omezil kouření. Je to opravdu něco, s čím člověk nemůže jen tak přestat,“ nebál se veřejnosti odhalit svůj zlozvyk. 


Bude v boxu pokračovat? „Publikum si to přeje, ale abych byl upřímný, tak nevím. Dám tomu čas, nechám si to projít hlavou. Teď se jedu uvolnit do USA,“ svěřoval se. 

V Americe si plánuje odpočinout u nejlepšího hokeje světa. „Mám tam kamaráda Honzu Ruttu (Chicago Blackhawks), takže jsem si naplánoval takový vysněný výlet přímo za ním,“ poukázal. A výlet to bude opravdu výjimečný, neboť uvidí zápas jestřábů přímo pod širým nebem. 


1. kolo: První kolo bylo pro Jakuba Štáfka velkou neznámou. I když proti němu stál teprve osmnáctiletý mladík, byl to právě oblíbený herec, kdo měl odboxováno podstatně méně. Vrba začal hodně aktivně a snažil se od začátku hodně hýbat a útočit. V prvním kole měl Vrba lehčí převahu.

2. kolo: Pokud Štáfek cítil nějakou nervozitu, od druhého kola vůbec znát nebyla. Matěj z Ulice či Lukáš ze Specialistů ukázal, že přípravu nepodcenil a byl to on, kdo začal být tím lepším v ringu. Často těžil i z výškové převahy a dlouhých rukou, ale dokázal předvést i pěknou techniku.

3. kolo: Třetí kolo pokračovalo v podobném duchu, jako to druhé. Štáfek si zápas očividně užíval a dostal pochvalu i od spolukomentátorky zápasu Fabiány Bytyqi. "Bude to pro mě těžké, jako pro kuřáka a prakticky bývalého alkoholika," smál se Štáfek před zápasem a na jeho slova přeci jen trochu došlo. Bylo totiž vidět, že je více a více vyčerpanější.


4. kolo: V posledním kole už Jakub Štáfek hodně bránil a na obranu se evidentně dost soustředil. Na Vrbovi byla znát lepší fyzická kondice i to, že měl do závěru více sil v rukou. Oba však bojovali až do konce a diváci v pražské Lucerně to ocenili.

Pro oba borce to byl profesionální debut a rozhodně si v něm ostudu neudělali. Zápas skončil těsně na body 2:1 pro Jakuba Štáfka. Ten navíc přišel o jeden bod kvůli tomu, že vyplivl chránič na zuby. "Tahle meta mi zatím stačí a uvidíme, jak to bude dál," řekl Štáfek po své výhře s tím, že ještě neví, jestli ho v ringu ještě někdy v budoucnu uvidíme.


Další články