Sleduj nás

Špatné zprávy pro Belala Muhammada! Místo boje o titul střet s mašinou z Kazachstánu

Špatné zprávy pro Belala Muhammada! Místo boje o titul střet s mašinou z KazachstánuFOTO: UFC

Nedlouho po skončení turnaje UFC 286, kde se rozhodovalo o titulu ve veltrové váze, se situace v této kategorii velmi projasnila. Dana White totiž s předstihem oznámil, kdo bude prvním vyzyvatelem šampiona Leona Edwardse, ale také spároval další dvojici z vrcholu žebříčku této divize.

Belal Muhammad se o titulovou šanci hlásí vytrvale po každém zápase. Vše začalo již za éry Kamaru Usmana a je dost možné, že kdyby Nigerijec obhájil ve druhém zápase s Edwardsem, přišla by řada na čtyřiatřicetiletého Američana. 

Současný šampion ovšem vytáhl dnes již legendární high kick, a zbytek je již historie. Belal se titulové šance nedočkal, protože Usman měl nárok na okamžitou odvetu. Nyní jej pro změnu přeskočil Colby Covington, který přijal pozici náhradníka a v Londýně udělal titulovou váhu. 

Belal Muhammad drží impozantní sérii 8 výher v řadě. V posledních dvou zápasech navíc porazil extrémně nebezpečné borce. Nejprve utahal Vicente Luqueho a poté překvapil snad i sám sebe, když knockoutoval do té doby neporaženého Seany Bradyho. Impozantní vítězství jej posunulo na čtvrtou pozici v žebříčku veltrové váhy a nyní již ví, že jeho další soupeř se nachází o dvě pozice pod ním.

Shavkat Rakhmonov momentálně patří mezi nejděsivější bojovníky celé organizace UFC. Kazachstánský fantom působí jako postava z počítačové hry a disponuje tak širokou paletou schopností, že absolutně nemůžete tušit, co vám v příští vteřině hrozí. 


V posledním zápase narazil na odhodlaného Geoffa Neala, který svojí smrtící levačkou důkladně prověřil pevnost brady. Nomad nakonec fantastickou bitvu ukončil škrcením minutu před koncem třetího kola, a zcela po právu bral s Nealem bonus za zápas večera.

Belal Muhammad je na pozici outsidera z posledních zápasů zvyklý. I tentokrát je pro nás jasným favoritem jeho soupeř, který dokázal ukončit všech sedmnáct zápasů, do kterých nastoupil. Shavkat bude mít výhodu ve výšce i dosahu a rozhodně by neměl ztrácet ani ve wrestlingu. Vítěz tohoto boje si velmi pravděpodobně zajistí titulovou šanci a podle nás to bude Rakhmonov, který Belala ukončí kopem na hlavu. 


Další články