Sleduj nás

Špatné zprávy! Fury musí pod kudlu a riskuje tak odložení odvety s Wilderem

Špatné zprávy! Fury musí pod kudlu a riskuje tak odložení odvety s Wilderem

Bodové vítězství nad Ottou Wallinem si vybralo svou daň. Tyson Fury má kromě obočí natržené i oční víčko a nyní ho čeká plastická operace, která odloží jeho tréninkové přípravy, což by mohlo posunout i velmi vyhlíženou odvetu s Deontayem Wilderem.

Celou dobu vysílalo několik zvučných osob z bojové branže varování, aby se odveta mezi Furym a Wilderem neodkládala, protože by se mohlo přihodit něco, kvůli čemuž by ten boj ztratil na své hodnotě. Prozatím se sice nejedná o porážku jednoho či druhého borce, nicméně mírné komplikace tu přeci jen máme.

„Tyson bude muset na plastickou operaci, a pokud se mu to nezahojí v dostatečně přívětivé době, budeme muset odložit zápas s Wilderem,“ odhalil promotér Frank Warren během rozhovoru na stanici BBC.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Většina lidí si v tento moment asi řekne, že běžná tržná rána nad obočím je záležitostí na pár týdnů pro úplné zahojení, nicméně tak lehké to zdaleka není.


„Tohle není jen o stihnutí termínu zápasu, tohle je o celém přípravném kempu. Pokud se to nezahojí pořádně, nebudeme moct rozjet naplno tréninky. Sparingy jsou v tomto případě úplně vyloučeny. Tyson musí být stoprocentně fit,“ vysvětloval Warren.

Gypsy King nepodal takový výkon, jaký se od něho v souboji s Wallinem očekával, přesto si nakonec došel pro výhru na body. Částečnou omluvou mu je, že od třetího kola na pravé oko skoro nic neviděl.

„Rána byla opravdu hluboká a omezila jeho výkon. Nyní Tysona čeká menší operace, protože má kromě obočí roztržené i víčko. Wallin do toho zápasu položil všechno a na Furym to bylo vidět,“ uzavíral promotér ostrovního bijce.Další články