Sleduj nás

Šok pár minut před zápasem! Kincl přemýšlel, že nenastoupí

Šok pár minut před zápasem! Kincl přemýšlel, že nenastoupíFOTO: OKTAGON MMA

Dlouhá sága o kamarádství, zradě a odplatě je u konce. Pětileté čekání vyústilo zápasem, ze kterého byl nadšený jen málokdo.

Dění v kleci, které jsme v sobotu v noci sledovali, mělo několik jasných příčin. Karlos jel klasicky svoji hru a po informacích z rohu, že vítězí, nic neměnil. Patrik sice plánoval akčnější podívanou, ale zradilo jej těsně před zápasem zdraví, a tak z jeho strany zvítězila nutná improvizace.

Poslední vlog, který Inspektor vydal, odhaluje chvíle těsně před zápasem. Patrik se společně se svým týmem připravuje na očekávaný Karlosův tlak a snahu o takedown. Obrana, především založená na pohybu do strany a rychlých kontrech kolenem nebo údery, ovšem musela zůstat v šatně. Šampion střední váhy dostal několik desítek minut před zahájením zápasu nepříjemné křeče do lýtek a na několik okamžiků připouštěl i možnost, že vůbec nenastoupí.

„Odešly mi obě nohy. Děsilo mě, že po pěti letech, všech urážkách a celé té masáži, najednou nastoupím jen z nějakých 30 %. Můj styl je založený na pohybu. V plánu byly krátké kombinace a zase jít rychle od soupeře. Bohužel, kvůli nohám se to nepovedlo. Myslel jsem, že to v prvním kole rozhýbu, ale nebylo to lepší,“ popsal Inspektor své problémy, které jej přinutily k obrané strategii na pletivu.

Výsledkem této situace byl zápas, který sice ukázal Karlosovu buldočí vůli a Patrikovu skvělou obranu proti strhům, ale to bylo z krásy MMA všechno. Zároveň je potřeba uznat, že se jednalo o extrémně fyzicky náročný způsob boje z obou stran, takže se potvrdilo, že na sebe narazili opravdu špičkově trénovaní atleti.

„Byl jsem si jistý, že jde každé kolo za mnou. Z druhé strany tam nebylo nic, žádný efektivní úder, jen mě držel na pletivu. Po každém kole navíc vypadal stále hůř. Jasně, nebyl to divácky atraktivní zápas, ale v tom stavu, v jakém jsem byl, bylo jasné, že ho neukončím,“ potvrdil Kincl, že měl o bodování duelu jasno.

Nyní jej čeká zasloužená dovolená, protože příprava na již jednou odložený zápas zaměstnala jeho mentální kapacitu na dlouhých osm měsíců.

Zdroj: Sport.cz


Další články