Sleduj nás

Šok! Jorge Masvidal po vzoru Jona Jonese požádal o propuštění z UFC!

Šok! Jorge Masvidal po vzoru Jona Jonese požádal o propuštění z UFC!

Ještě před pár dny mělo UFC zdánlivě všechno pod kontrolou, ale nyní se proti vedení staví její nejlepší bojovníci. A důvod? Samozřejmě opět peníze.

Po zdlouhavém sporu, jenž s předními představiteli UFC vedla současná MMA jednička Jon „Bones“ Jones, se do problémů s organizací dostal také i držitel symbolického pásu BMF Jorge „Gamebred“ Masvidal.

Pětatřicetiletý rváč z Floridy se už několik dlouhých dní, ba dokonce týdnů, udržuje v zápasové formě. Celou dobu ovšem netušil, proti komu bude bojovat. Dana White mu původně slíbil bitvu o titul, následně od ní upustil a pak se k ní znovu vrátil.

Už jen tento scénář značí, že samo UFC nevědělo, co vlastně chce, ale i tak to ponechalo Masvidala klidného. Co ho však už vyvedlo z míry, to byla nabízená částka k jeho dalšímu utkání.

„Co to ku*va je? Proč bych si jako měl vydělat pouhou polovinu z toho, co jsem si vydělal minulý zápas?“ ptal se „Gamebred“, jenž už očividně dostal nabídku k novému souboji. Jméno soupeře neřekl, ale patrně to byl opět buďto Usman, anebo Nate Diaz. Počítejme ale spíše s tou první možností.


„Pokud si mě nevážíte, tak mě propusťte!“ přitvrzoval Masvidal. „Hlavně se nevymlouvejte na to, že je pandemie, když se už každý vrátil do práce a vy si kupujete ostrov. Přestaňte si s námi a fanoušky hrát!“ zlobil se.

Dana White oznámil, že pro letošní rok očekává vysoké finanční ztráty a že bojový ostrov, na nějž se turnaje od příštího měsíce přesunou, je velice nákladný. Někteří zápasníci to z té ekonomické stránky začínají pociťovat na vlastní kůži již teď.

Jorge Masvidal v tomto boji není sám. Ještě nedávno veřejně urazil Kamaru Usmana, že se odmítá zápasy, protože UFC nesplňuje jeho finanční nároky. A vida… Dnes se karta obrátila a on sám se ocitl na jeho pozici.Další články