Sleduj nás

Smutná zpráva. Elitní bojovník z pérové váhy UFC uvažuje nad koncem kariéry

Smutná zpráva. Elitní bojovník z pérové váhy UFC uvažuje nad koncem kariéry
„Pochopil jsem, že už na to nemám.“ To jsou slova, která od svého oblíbeného bojovníka vždy neradi uslyšíte. Přesto je může říct naprosto každý.

Momentálně se nad emoční propastí nachází jindy atraktivní bojovník s korejskými kořeny Chan Sung Jung. Tomu byla nedávno na turnaji UFC 273 přidělena titulová šance, se kterou ale nenaložil vůbec dobře. Šampion Alexander Volkanovski se ukázal lepší ve všech ohledech.

Chan Sung Jung Volkanovski

Chan Sung Jung chce ukončit kariéru


„Nebojím se vzdát hold tomu, komu právem náleží. A Alex mi ukázal, že je šampionem právem. Ten respekt si zaslouží. Kéž by i má země jednoho dne vyprodukovala tak dobré bojovníky, jako je on,“ povídal Jung po prohraném mistrovském duelu.


Tímto proslovem všem fanouškům připomněl, o čem nejen bojové sporty jsou. Je to vzájemný respekt. Bohužel pro korejského zápasníka to znamenalo jeden z posledních hřebíků do jeho jinak nabité kariéry, ve které si bohužel na ten mistrovský opasek nesáhnul.

„Kdykoliv prohraju zápas podobným způsobem, přemýšlím nad tím, zdali má ještě cenu pokračovat. Ačkoliv zatím neznám odpověď, jelikož mi teprve čas napoví, tak si musím upřímně a zklamaně přiznat, že tohle je pro mě konec mým titulovým snažením,“ hlesl Jung.


„Cítím, že se už nikdy nestanu šampionem, což mě ubíjí a nutí mě to pokládat si otázku, zdali má ještě cenu pokračovat. Nevím, jestli se mi chce ještě bojovat. Jak jsem řekl, čas napoví…,“ vyzpovídal se bojovník s přezdívkou „Korejská Zombie“.


Další články