Sleduj nás

Slova uznání! Tuto poklonu vysekl Cormier Miocicovi a potvrdil konec kariéry

Slova uznání! Tuto poklonu vysekl Cormier Miocicovi a potvrdil konec kariéry

Sice prohrál svůj nejdůležitější zápas v životě, ale přesto neztratil svou čest šampiona.

Daniel „DC“ Cormier na UFC 252 nezvládl duel o mistrovský pás, když se potřetí ve své kariéře utkal se Stipem Miocicem. Ten v napínavé trilogii zvládl převážit misky osudu na svou stranu a stal se nejlepší těžkou váhou celé historie MMA.

Spekulovalo se, že Cormier vyrukuje do tohoto utkání s lepší taktikou, že bude více aktivní zejména na zemi, nic z toho se však nestalo. A když měli po pěti kolech bodoví rozhodčí určit, komu přidělí výhru, měli poměrně jasno.


Daniel Cormier potvrdil konec v UFC

„Tady nebylo moc nad čím uvažovat, Stipe ten zápas vyhrál naprosto zaslouženě. Myslím si, že předvedl velmi dobrý výkon a po právu mu byla zdvižena ruka,“ pronesl „DC“ na kanálu ESPN.


A jak se později ukázalo, opravdu se jednalo o Cormierovo poslední profesionální vystoupení uvnitř klece, ačkoliv to během pozápasového interview přímo nepotvrdil.

„Nechtěl jsem nic říkat, protože to byl Stipeho velký večer a já ho nechtěl narušovat řečmi o důchodu a poutat pozornost na sebe. Nechtěl jsem mu ukrást jeho moment slávy, byl lepší, vyhrál a zasloužil si ho naplno prožít,“ vysvětlil bývalý šampion dvou váhových divizí, s nímž se nyní budeme vídat už jenom v pozici komentátora.


Další články