Sleduj nás

Slova hrdiny! Takto Usyk reagoval, když mu vláda nabídla výjimku pro zápas s Joshuou

Slova hrdiny! Takto Usyk reagoval, když mu vláda nabídla výjimku pro zápas s Joshuou
Oleksandr Usyk ví, že mu zápas s Joshuou může vynést ohromné bohatství, ale obrana vlastní země mu je přednější.


Válka na Ukrajině již trvá déle, než se zjevně původně čekalo, a velké boxerské federace začínají cítit, že bude potřeba se nějak posunout dál.

Anthony Joshua měl mít podle platných podmínek smlouvy automatickou odvetu s Oleksandrem Usykem, který se ovšem vrátil do vlasti, z níž odmítá odejít. A to i navzdory tomu, že mu vláda nabídla výjimku.

„Duelu s Joshou si cením a naši dohodu ctím, ale dokud nebude má země v bezpečí, nehodlám se teď žádnými sportovními myšlenkami zabývat,“ odpověděl Usyk, jemuž náleží pásy federací WBA, WBO, IBF a IBO. Tedy ty, které ještě nedávno držel právě Joshua a které by si rád britský boxer vzal zpátky.

„Ukrajinská vláda, kterou jinak považuji za velmi štědrou, mi nabídla možnost opustit zemi, abych se mohl volně připravovat. Chápou, jak velkou pozornost tyto titulové zápasy přitahují a jak moc lidi na tuto bitvu čekají. Dokud ale nebude po válce, nehodlám žádnou výjimku aplikovat. Dokud nebude po válce, jsem jen prostý občan, který bojuje za svou vlast,“ oznámil.


Jsou jisté věci, které jsou přednější, což Anthony Joshua a jeho manažer Eddie Hearn dobře chápou, a proto už teď rozhodili sítě a začali si pro květnový či červnový termín hledat jiného soupeře.

Seznam obsahuje taková jména, jako jsou Joe Joyce, Otto Wallin či Luis Ortiz, přičemž to vypadá, že tento eliminační výběr vyhraje právě doposud ještě neporažený veterán Joyce.

Další články