Sleduj nás

Slavný rozhodčí vysvětlil, proč Usman nemá nad bitvou s Procházkou ani uvažovat

Slavný rozhodčí vysvětlil, proč Usman nemá nad bitvou s Procházkou ani uvažovat
Manažer Kamaru Usmana si už začíná hrát s myšlenkou, že by se jeho mistrovský svěřenec přesunul až do polotěžké váhy.

Na tento vyloženě obří skok „Nigerijská noční můra“ pomýšlí hlavně proto, že ve velterové váze dokázala už vše, co chtěla, a ve střední váze vládne její přítel Israel Adesanya. A protože její tělo nemá potíže přibrat na 93 kg, nebránila by se ani polotěžké váze.

„Právě jsem dokoukal záznam zápasu o titul polotěžké váhy a musím konstatovat, že naprosto věřím tomu, že by to tam Kamaru Usman všechno vymlátil. Jak Jiřího Procházku, tak i Jana Blachowicze s Gloverem Teixeirou. Žádný trashtalk, mluvím vážně,“ informoval Usmanův manažer Ali Abdelaziz.

Jeho tvrzení se rychle dostalo do všech koutů mediálního MMA světa. Někteří to začali dokonce brát natolik vážně, že si myslí, že čas Usmanova přesunu na vyšší úroveň skutečně nastal.

Pokud tak ale Kamaru učiní, udělá velkou chybu, myslí si uznávaný a dnes už vysloužilý rozhodčí „Big“ John McCarthy.


„Žádná neúcta ke Kamaruovi či jeho manažerovi, ale tento tah mi přijde úplně šílený. Ani diváci by si to neužili, naopak by se podle mě jednalo o naprosto jednoznačnou záležitost,“ konstatoval McCarthy.

„Umíte si představit, že by se Kamaru Usman skutečně střetl s Jiřím Procházkou? Tohle je ten důvod, proč zde máme nějaké hmotnostní divize. Kamaru nyní hubne na 77 kg, Procházka na 93. A vsadím se, že v zápase váží přes stovku,“ přidával.

„Ať už má tedy Usman sebelepší wrestling, Jirku by na zem buďto vůbec nestáhl, nebo by každou ranou, kterou dostane, riskoval, že bude vypnut. Manažer Abdelaziz by se měl soustředit na lepší práci, než se svému klientovi snažit dohodit zápasy s Procházkou nebo Canelem Alvarezem,“ dodal McCarthy v podcastu Weighing in xtra.

Další články