Sleduj nás

Skvělá zpráva! Canelo a Golovkin se dohodli na trilogii! A už má i datum!

Skvělá zpráva! Canelo a Golovkin se dohodli na trilogii! A už má i datum!
Fanoušci boxu si dozajista přijdou na své. V září letošního roku se dočkáme završení jedné z největších trilogií všech dob.


Tohle přišlo poměrně jako blesk z čistého nebe. Nejprve si Canelo Alvarez podle všeho snažil vynutit odvetu s Dmitry Bivolem, ale pak se náhle objevila zpráva, že od svého nároku ohledně reparátu odstoupil a místo toho dal přednost trilogii s Gennadym Golovkinem.

„Canelo žije v domnění, že to je nejlepší střední váha planety. A pokud zde bude soupeř, jako je Golovkin, stále se o tom může pochybovat. Samozřejmě, už jsme ho porazili, ale teď se postaráme o to, aby tato kapitola byla definitivně uzavřena,“ znělo v prohlášení týmu mexického šampiona.

Alvarez bojoval teď na začátku května v Las Vegas proti Bivolovi, se kterým padl na body. O status světové boxerské jedničky však nepřišel i proto, že při této zkoušce neuspěl mimo svou původní hmotnostní kategorii. Naopak se pokoušel svou sbírku úspěchů rozšířit o pás polotěžké váhy WBA.

Do souboje, který se uskuteční 17. září, což je mimochodem Canelův oblíbený měsíc, budou vhozeny tituly super střední váhy WBC, WBA, WBO a IBO. Dojde tak k završení jedné velké trilogie, v níž Canelo zatím drží jednu výhru a jednu remízu.


https://twitter.com/DAZNBoxing/status/1529130209634811905?s=20&t=bX6nraEYlRbGfK6gnVe_SQ

Další články