Sleduj nás

Sivák i Růžička musí ven. Tady si to pak spolu mohou dát kdykoliv, ty miliony jim neutečou! říká manažer Wodecki

Sivák i Růžička musí ven. Tady si to pak spolu mohou dát kdykoliv, ty miliony jim neutečou! říká manažer WodeckiFOTO: Real Fight Arena

Málokterý zápas na domácí scéně vyvolává mezi fanoušky takové nadšení jako bitva těchto dvou hvězd RFA. Bohužel, Vašek s Tadeášem si určili takovou cenu, která z tržního hlediska nedává žádnému z promotérů smysl.

Hned na úvod, Top-Fight je v tomto případě stoprocentně na straně bojovníků, kteří si za svoji dřinu zaslouží každou korunu z gáže, o které je řeč. „Bad Boy“ i „Mawar“ jsou navíc jedni z mála, kdo pravidelně reprezentují naši republiku v zahraničí. Ještě větší rarita je to, že oba dokáží vozit důležitá vítězství a prohra, kterou by jeden z nich utrpěl, by zbytečně zabrzdila skvěle rozjeté kariéry.

I přes všechny tyto pádné důvody nás neuskutečnění tohoto zápasu musí mrzet. Sivák i Růžička patří mezi generační talenty. Vašek exceloval na turnajích WAKO a Tadeáš vozil medaile z podniků IFMA té nejvyšší kategorie. RFA momentálně nemá na své soupisce lepší bojovníky a jejich střet by byl zárukou skvělé akční zábavy. I když se koncem loňského roku zdálo, že dohoda je blízko, musíme si nechat zajít chuť.


„Teď je to v takové fázi, že letos z toho souboje nic nebude. Možná jsme k němu měli hezky nakročeno, ale oba kluci zkrátka nehodlají slevit ze svých finančních nároků. Rozumím jim sice, ale pro nás to znamená, že pokud nějaký zápas má být, tak si na něj budeme muset počkat," nepotěšil fanoušky Boris Marhanský v rozhovoru, který poskytl sport.cz.

Pokud vás zajímá, jak hluboko by musel šéf RFA sáhnout do své pokladničky, tak čtěte dál. Boris se totiž rozpovídal o konkrétních částkách. Z nich je jasné, že by se zápas musel uskutečnit minimálně ve vyprodané O2 areně, a navíc by se musel najít nějaký bohatý mecenáš, který by se na bitvě finančně podílel.


„Myslím, že si můžeme říct, že ani jeden z hochů nechtěl jít pod milion korun, oba chtěli mít jistou garanci a my výdaj dvou milionů jen pro jejich zápas. Doposud jsme se rozhodli, že na tyto podmínky nepřistoupíme, nicméně ještě uvažujeme nad tím, že bychom si pronajali halu jinde než v Praze, kde nebude tak drahá, takže bychom si to vykompenzovali jinak," našel Marhanský překvapivé řešení.

Tadeáš si tedy může dál v klidu trénovat v Thajsku, kde se rozvíjí po všech stránkách. Kolébka Muay Thai již zklidnila nejednoho rabiáta a kempy zde nabízí opravdu špičkové podmínky včetně skvělých sparingů. Vašek má aktuálně dohodnuté dva zápasy, ale o tom, kam jej sportovně posunou, se dá čile spekulovat. Z titulové obhajoby v RFA i zápasu na turnaji Gladiators Fight Night bude mít alespoň radost jeho účetní.

Na názor jsme se také zeptali jednoho z nejlepších tuzemských manažerů Martina Wodeckiho. "Oba kluci mají špičkovou úroveň. Promotérům se to možná hodí, ale oni musí ven. Tady si to pak mohou dát kdykoliv, ty peníze jim neutečou.“Další články